Září 2008

Tvoje jméno v Gothic...

27. září 2008 v 11:23 | Avilan |  Moje kecy...???

Chceš vědět, jak se jmenuješ c Gothic jazyce??? Pak teda klikni sem

Např. moje vlastní jméno je Loki,s Slave
A moje přezdívka: Twisted Temptation

Gothic Oblékání (móda)

27. září 2008 v 11:18 | Avilan

Zase Gothické líčení:
Gothické líčení se vyznačuje tím, že je založeno na kontrastu mezi bílou a černou (tmavou a světlou). Používáme tedy nejsvětlejší odstín make-upu, ovšem ne bílý! ... to se hodí pouze na nějaký festival... nezvýrazňujeme líce pomocí růže ! .. make-up přetřeme opět nejsvětlejším odstínem pudru.. a nebo použijeme bílý .. ovšem ne kilovou vrstvu! ... Na oči používáme černou řasenku, černé linky a tmavé stíny nemusí to být zrovna černý... tmavě hnědý nebo černo fialový.. a zase nejde o to aby toho na očích bylo co nejvíce.. !Nikdy si stíny nenanášejte až k obočí! ... opravdu stačí jenom trocha stínů... a už zbývá jenom pusa .. buďto si jí vůbec malovat nemusíte .. vypadá to velice svěže a řekla bych i hezky když máte jen zvýrazněné oči... ale pro ty co chtějí mít něco i na puse pak doporučuji .. fialovo - černou rtěnku vypadá velice esteticky, pak klasika černá a jiné tmavší barvy .. no a měly bychom za sebou líčení ...mezi líčení taky zařadím nehty ... na ně černý lak a nebo jakýkoli tmavý ..

vlasy:
je nespočet možností jak nosit vlasy. ale ono je to celkem jedno co máte na hlavě .. jde o to jaký gothik jste uvnitř .. no ale vrátím se k těm vlasům.. klasikou jsou černý dlouhý vlasy bez ofiny ... pak je i styl nošení ofin .. rovně střižených, ale vlasy můžete mít i krátký,dlouhý s ofinou i bez .. ovšem barva musí být tmavší i když je i růžová i zelená, ale ty já nepreferuju... pak taky červená a jiné..


Oblečení:
tak oblečení nejde definovat .. nelze říci přesně co kdo by měl nosit .. každý nosí to co má rád a v čem se cítí dobře .. opět podmínkou je, aby to bylo tmavé barvy. ... pro představu .. nosí se korzety, trička například s krajkou na kůži to vypadá velice pěkně... sukně jakéhokoli střihu černé, tmavě fialové... tmavě modré.. korzetové šaty, rukavičky a tak dále.. ovšem musíte počítat s tím, že žijete ve městě mezi nechápajícíma lidma, takže se mnoho gotiků krotí .. avšem když bude nějakej ten konzík a nebo fesťák .. tak tam narazíte na různé kreace.. , pak boty.. tak to zase dle vkusu já osobně preferuji černý steely.. ale jak jsem řekla to je na vkusu...
Doplňky:
Šperky: velice používaným kovem je stříbro ale také bílé zlato. Na krku jsou většinou kříže, pentagramy ale i jakékoli přívěsky, nebo obyčejné černé korále.. . pokud se jedná o prsteny,náramky tak tam už je to velice extravagantní a ječinečné .. prostě co kud to originál.. ve většině případů jsou prsteny a náramky zdobeny růrnými kameny v černé, červené nebo fialové barvě a samotný prsten a náramek je velice masivní...
Doplňky k oblečení:
návleky na ruce... silonové s nějakým vzorem, pak krajkové a nebo děrované .. v tom samém provedení i návleky na nohy buďto končí pod kolenem a nebo v polovině stehna (samodržící a nebo na podvazky). a nebo silonky, pak černé, se vzorem a nebo děrované...
.
.
Tak to by mělo být snad už všechno o gothic módě kdybych náhodou něco zapomněla pak mi dejte vědět ..
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/7/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

Make-up

27. září 2008 v 11:11 | Avilan

Líčení

Hlavní barvou gothic je černá, a proto se v líčení kombinuje tato barva s bílou, aby co nejvíce kontrastovala. Dále se doplňují rudou, fialovou a vínovou. Základem je bílý obličej, tmavé oči, ústa a nehty.
Bílý pudr bez problémů seženete na internetových obchodech, ale pozor, není to nejlevnější záležitost, ale ta investice se rozhodně vyplatí. Dbejte na řádné zamaskování pupínků a kruhů pod očima. Není nic odpudivějšího, než bílý obličej se svítivě rudými pupínky. Oči se nosí orámované černou tužkou a s černými, nebo tmavě šedými očními stíny a samozřejmě černou řasenkou. Často se používají rudé, fialové a vínové stíny, i když černé jsou nejtypičtější. Rty můžete mít černé, nebo červené, či do fialova. A nesmíme zapomenout na černý lak na nehty.Tady je několik ukázek...Pro zvětšení klikněte na obrázek.


Historie

27. září 2008 v 11:08 | Avilan

GOTHIKA (1150 - 1500)

Pojem "gotický" vznikl v renesanci jako hanlivé označení pro výtvory barbarů. Teprve romantismus začal oceňovat gotickou kulturu a umění jako projev ryzí duchovnosti, i když návrat ke gotice, jako dekorativnímu systému se projevil již v barokní architektuře (barokní gotika).
Gotické malířství zaujímá přibližně 13. a 14. století, nastupuje o něco později než architektura a v různých zemích v různé době. Ve střední Evropě například dlouho přežívá románský sloh a s prvními projevy gotiky se v českém malířství setkáváme až na počátku 14. století.
GOTHIC STYLE (2003)
Co je to "gothic style" ve 21.století, kdy mžouráme do plochých monitorů, nosíme po kapsách přehrávače MP3 a každé osmileté dítě má vlastní mobilní telefon? Je gothika skutečná a nebo jde pouze o životní styl menšiny intelektuálů? Nebo lidí, kteří na sebe chtějí upoutat pozornost a tak se oblékají do extravagantních modelů. Dívky nosí děravé punčochy na podvazcích, vysoké těžké boty, stříbrné spony v pracně vymodelovaném účesu. Pas mají uvězněný v krajkovém korzetu a po jemných ručkách si nechávají plazit černé silonové rukavičky. Je to jen výkřik ze tmy a nebo něco víc? Co znamená a prezentuje "gothic styl"? Kdo jsou gotici?
Toto je asi nejtěžší otázka, pro nejednoho člověka a to dokonce i pro samotné gotiky. Kolikrát jsem spatřila na internetové diskusi hlouček vyznavačů "gothic stylu", jak se snaží najít definici gotiky a gotického stylu.
Někdo si myslí, že "gothic style" je postavený především na určitém způsobu vnímání okolního světa. Zástupci "gothic style" se považují za něco, co nezapadá do dnešní doby. Je to revolta vkusu? Je to revolta hlubšího vnímání světa? Je to duševní poloha? Je to odloučení od normálu? Co je to normál? Stejně složitá otázka, jako "Co je to gothic?".

HISTORIE "GOTHIC STYLE"

Moderní "gothic style" vznikl na začátku 80.let jako část punkové subkultury (která byla sama o sobě odmítnutím většiny společenských hodnot). Pojem "gothic" poprvé použil manažér skupiny Joy Division - Anthony H.Wilson. Další podporou pro "gothic style" byli filmy a hudba. Například film "Vrána" pomohl hodně prosadit tento temný a depresivní životní styl. Časem vzniklo velké množství dalších zajímavých gotických filmů a množství gotických kapel, např.(CRADLE OF FILTH, MORTIIS, MY DYING BRIDE, THEATRE OF TRAGEDY………..) Od 80.let se "gothic style" příliš nezměnil, přibylo pár hudebních těles a obohatila se i móda. Přibylo více latexu a obojků na krku. "Gothic style" je často svázán s fetišismem, guma, latex, velmi odvážné a erotické oblečení. Potlačení pohlavnosti, (muži v sukních, korzetech a s nalakovanými nehty - ženy v těsných kožených kalhotech a ověšené řetězy. V každém městě se snad dnes najde skupinka gotiků. "Gothic is live!"
"Co je to gothic?" Gothic ve své zjednodušené formě je subkultura. Skupina lidí, kteří se cítí dobře ve společnosti podobně orientovaných lidí. Neexistuje však žádná specifická věc, která definuje čím se člověk stává gotikem. Snad jen oblibou "mnohdy závislostí" na černém "temném" oblečení. Lidé v gotické scéně mají odlišné názory na hudbu, jsou různého náboženství, mají rozličná zaměstnání, zájmy a módní vkus. Ale přesto je cosi spojuje. Někteří jsou melancholičtí, citliví a křehcí. Jiní mohou být arogantní, přímočaří a tvrdí ve svých názorech a přesvědčení. Avšak čemu vlastně věří a co vyznávají? Někteří lpí na své temné image, jiní se prostě jen dobře baví.
"Proč jsou lidé gothic?" Většina gotiků se stává gotiky, protože se cítí být "nebo skutečně jsou" odlišní od ostatních. Chtějí žít podle svého vlastního rozhodnutí a mnohdy se nemohou zařadit do "normální" společnosti. Gotici mají svobodnou mysl a neakceptují morální pravidla "stádní" společnosti. Gotici však rádi naslouchají ostatním a potom si vytvářejí vlastní názor. Gotici se také především proto, že nejsou právě nejsnadněji přijímáni okolím, pro svůj styl oblékání a projevu, rádi shlukují do skupin - "gothic party".
Zdroj- Taky jsem to upravila a něco vymazala...

Hezuuu Fotky....

27. září 2008 v 10:58 | Avilan

Fakt krásný...


Rozcestník

27. září 2008 v 10:49 | Avilan

O Gothic

Tady najdete takové to info atd...

Obrázky

Tady zase najdete Gothic obrázky, fotky...

Právě jsem přišla

22. září 2008 v 17:33 | Avilan |  Moje kecy...???

Byla jsem ve škole a v hudebce

Dneska byl prostě nudný den... Jsem strašně otrávená, pač s učiteli není taková sranda jako bývala. Jsem utáhaná, ale aspoň jsem se odreagovala. v hudebce. Pěkně jsem si zahrála na klávesy a šla domů. Mno a teď jsem zase tady..

Dneska...

21. září 2008 v 8:57 | Avilan

...Je neděle

A proto tady nic nepřibide. Teda spíš asi. Podle toho, co budu dneska dělat. Píšeme v pondělí 2 písemky a jedna je důležitější než druhá. Když je napíšu špatně, tak se to se mnou potáhne celé pololetí a to vážně nemám zapotřebí. Radči si k tomu na půl až hoďku sednu a bude to. Potom ještě můžu být z dalších dvou předmětů zkoušená... Tam to je ale lehčí. Mno, prostě ještě uvidím. Navíc si ségra něco musí udělat do školy, takže jsem zvědavá, jestli mě sem potom na půl hodinky vůbec pustí... Tak se zatím mějte.
Vaše Avilan

All I need a Somewhere

20. září 2008 v 9:31 | Avilan |  Klipy

Fakt strašně nádherné!!! Však posuďte sami!!!!

Ani nwm, která je hezčí... Obě jsou strašně nádherné!!! Zrovna mám takovou náladu, na takové písničky... Na ty, u kterých se můžu i nad něčím zamysket a elaxovat nebo zpytovat myšlenky. Právě jsem si na něco vzpoměla...

Bleskovka 4

20. září 2008 v 9:12 | Avilan |  Číslo

Tak mám tady pro vás po dlouhé době další bleskovku...

1) Čauky
2) jak je ve škole???
3) Jaké máte doma počasí???
4) Jaké je to ve škole???
5) Na co se právě teď těšíš???
6) Jak se ti líbí můj blog???
7) Mám ti napsat komenty???
8) Chci si změnit (zase) design... Poradíš mi jak přibližně? jaké barvy atd??? Díky...
9) co na diplom???
10) papáček

Within Tempation-info

18. září 2008 v 17:08 | Avilan

Within Tempation

WITHIN TEMPTATION Vznikli v roce 1996. Založil je jejich současný kytarista Robbert Westerholt spolu se svou přítelkyní Sharon den Adel, která se postavila za mikrofon. Začátky kapely však leží o trochu dále, kdy ještě před WT existovala kapela THE CIRCLE, ta po odchodu Sharon a Roberta vydala dokonce i jedno album, ale již pod názvem VOYAGE.
V této kapele působily i dnešní bubeník a druhý kytarista dnešní sestavy WT. Po dvou měsících měli WT na stole několik nabídek od hudebních vydavatelství, nakonec se rozhodli pro jeden místní holandský, který už ale neexistuje. Pod jeho hlavičkou vychází roku 1997 debutové album skupiny ENTER. Jednalo se vlastně o souhrnné vydání prvních demonahrávek kapely. Album je zvukem i pojetím více syrové než novější alba, způsobeno je to hlavně tím, že kytary jsou tvrdší a výraznější a je na ní měně dominantní zvuk kláves. Druhým faktorem je také to že si vokální party střihl spolu ze Sharon holandský metalový zpěvák George Oosthoek, (ORPHANGAGE, PLURISY) jehož death metalový hlas dává nahrávkám ůžasný odpich, výrazné to je hlavně ve skladbách Deep Within nebo Enter, mimochodem Sharon si naoplátku zahostovala u ORPHANGAGE.
Zanedlouho po vydání alba ENTER vystupují na festivalu DYNAMO OPEN AIR, bylo to teprve páté vystoupení skupiny. Pak následovaly menší série vystoupení, i v Německu a Rakousku. Rok poté (1998) vystupují na festivalu DYNAMO, teď ale už na hlavním podiu. Poté vydali další studiovou nahrávku, minialbum THE DANCE - je zajímavé také, že si zde v jedné z písní zpívá i kytarista a přítel Sharon Robert, jeho hluboký, skoro až deathový hlas se už ale na žádné ze studiových nahrávek neobjevil. Pak si kapela, znavená častým koncertováním vybírá menší pauzu, Sharon a Robert dostudovávají vysoké školy, aby v roce 2000 vydaly průlomové album skupiny MOTHER EARTH a skupina začíná znovu koncertovat, a to ať už v klubech, kde absolvovovali něco okolo 40 koncertů a nebo na velkých festivalech. Vyvrcholením všeho bylo vystoupení na festivalu PinkPop, kde vystupovali před 100 000 diváky. Velký celosvětový úspěch nastává se singlem ICE QUEEN.
Změny se začaly dít v roce 2003, kdy kapela přechází k majorc labelu GUN/BMG. Firma vydává reedici 3 roky starého alba MOTHER EARTH a WT se začínají stávat silně tlačenou a propagovanou kapelou, nastává kolotoč propagací, rozhovorů pro významné, nejen metalové časopisy a koncertních vystoupení. Dostavuje se velký celosvětový ůspěch a na konci roku 2004 vydávjí novinku THE SILENT FORCE. Zajímavostí je, že byla nahrána spolu s osmdesátičlenným moskevským orchestrem, ten se silně podílel i na tvorbě aranží k albu, protože jim kapela dala volnou ruku.

Within Tampation-Angels

18. září 2008 v 16:40 | Avilan |  Klipy

Překrásná písnička...


Within Tempation

16. září 2008 v 18:08 | Avilan |  Moje kecy...???

Včera jsem poslouchala...

Neměla jsem co dělat. Venku bylo špatně, byla jsem zavřená v pokoji a musela jsem předstírat, že se něco učím a šla jsem na net. Moje vlastnanice je taky zažraná do Gothic, NW (mno, já sice jako Gothic nechodím oblékaná a ani moc Gothic nejsem, ale poslední dobou víc a víc si tak připadám)... A taky do Within Tempation. Tak jsem se rozhodla, že si je poslechnu... Jednu písničku (Frozen) jsem už mockrát slyšela v minulosti, ale nějak jsem nevěděla, že to jsou oni... Rychle jsem si pustila další písničku (Angels) a zase se mi neuvěřitelně líbila. Je to strašně moc podobné NWéčkám. Asi proto se mi tak líbí. Poslouchala jsem další a další písničky...Takže jsem po dlouhé době narazila na něco, co mě natchlo. Třeba Ashley Tisdale-od té se mi líbí jedna písnička, ale ostatní jsou z ní unešení. Ale zase 30 seonds to mars-to je další bezvadná a bezchybná skupina. Bojují proti globálnímu oteplování. Moji lidé (já tomu teda nepomáhám, ale v budoucnu bych se tím možná chtěla okrajově věnovat. Mno, já nwm, co ještě přesně chci dělat. budu si muset vybrat z několika variant.)!!! Z naší třídy tuhle muziku ani moc lidí nezná, natož aby ji poslouchali tak jako já nebo Blackwish. Od včerejška: Nightwish, Within tempation Forever!!!!!!!!!
V několika následujících dnech si zjistím o WT informace, abych byla v obraze, pak sem o nich napíšu pár článků, fotek a klipů...
Within Temptation

Hody!!!

13. září 2008 v 10:09 | Avilan |  Moje kecy...???

Jsou u nás hody...

Ani mi to moc nepřijde, pač v ůterý musím do školy a to píšeme písemku z Příroďáku z celého roku... Což znamená jen jediné. Odpoledne budu muset být doma, pač jenom přečtení a vyluštění mého škrabopisu z loňska mi bude trvat skoro hodinu. A to si z toho pak musím aspoň něco zapamatovat. Prostě jsem v háji a budu muset být doma. Žádná muzika, žádné kolotoče, žádná sranda. Moje kámoška bude prý doma, takže ta si může přijít kdy bude chtít jenže mě všichni poslali do školy. Je to v háji. Hody ksou jenom jednou za rok a já se musím zrovna na něco učit. Tak jsem se těšila, až se netěšim.

Přes školu...

1. září 2008 v 10:23 | Avilan

Pač je zase škola, tak nwm, jak budu mít na blog čas.

Asi sem přidám jen sem tam nějaký článek a omlouvám se dopředu SBéčkám, jestli se dlouho neozvu nebo nebudu reagovat na komentáře
Vaše Avilan