Červenec 2009

13. + 14. kapitola (Narsira)

31. července 2009 v 13:59 | Avilan |  Narsira

Narsira

13. Lira
Alasia ani Meldon nemohli spát. Meldon musel myslet na svého otce, protože si je jistý, že potáhne do boje s Mirazem. A Alasia musela přemýšlet o dracích. Pořád jí to vrtalo hlavou. Proč nechtějí bojovat? Nebo spíš poslouchat její rozkazy. Vstala a šla se projít. Meldon si jí všiml, přidal se k ní. Šli až k lesu, podzemím. Vyprávěli si o dracích a Meldonově otci. Po asi půl hodině rychlé chůze byli venku v lese. Meldon: "Jednou jsem slyšel, jak se můj otec bavil s někým o Kaspianovi. Nevím s kým, ale říkali něco o strachu z jeho vlády. Všichni z vás měli strach. Ale ne úctu, jak jsem si všiml. Ani vaše sestra nic nepodnikne." "No, to je další problém. Nevím, co si o nás myslí. A to mě mrzí. Neví, že jsem tady. Možná je to dobře. Ale určitě pochybuje o Kaspianovi." "Někdo by jí to měl říct." "Ale jak?" Meldona napadlo, aby je tam odnesli dva gryfové. Alasia s tím souhlasila, tak se šli vrátit.
Za hodinu už byli i na hradě u Liřina balkónu. Než vstoupili, dali povely gryfů, aby na ně čekali, ale kdyby se něco pokazilo, aby ihned letěli pryč. Alasia vstoupila jako první. Meldon ji vzbudil, ale aby nezačala křičet, dal jí před ústa ruku. Lira se samozřejmě ihned lekla, ale jakmile viděla Alasiu, byla v klidu. "Alasio… Ty, ty… Ty žiješ??? To není možné. Ty jsi s Kaspianem? O můj Bože…" "Ne, ty to nechápeš!!! Ano, jsem s Kaspianem. Prakticky i díky němu jsem tady. Nebýt jeho, nikdy by mě čarodějka nepřivolala zpět, protože by neměla důvod. Miraz je obyčejný zrádce. Nic víc." Meldon: "Pochopte jednu věc princezno. Kaspian je na dobré straně. Ne na špatné, jak si myslíte." Lira: "Co se mi to tady snažíte navykládat? Alasio měl rozum. Vždyť Kaspian utekl jen kvůli tomu, aby nás všechny ponížil! Alasia: "Co??? Za prvé, Kaspian neutekl, byl vyhnán a za druhé, tohle nejsou lži. Přijď zítra brzo ráno ke hradu. Pojď s námi! Miraz se chtěl Kaspiana zbavit. Proto jej vyhnal. A mě nechal unést, protože se mě bál." "Cože? Strýc by tě nikdy neunesl. Ty ses prostě zbláznila! Všichni jste se zbláznili!" Meldon: "Ne my, ale vy. Když věříte raději Mirazovi než vlastní sestře, potom vám není pomoci. Proč bychom vám teď lhali?" "To sice nevím, ale všechno je to divné. Proč by to Miraz dělal?" Alasia: Věř mi. Jsem tvoje sestra a ne lhářka. Přijď tam zítra. A prosím, nikomu o mně neříkej." "Dobře, neřeknu, ale ani tam nepřijdu." "Jak myslíte. Alasio, musíme jít." "Dobře. Tak tedy sbohem." Lira: "Proč to děláte? Vždyť zemřete! Ale všichni!" Alasia: "Ano, zemřeme. Ale aspoň to zkusíme." "Co zkusíte? Copak chcete být za každou cenu hrdinové?" Meldon: "Tady nejde o hrdinství. Chceme jenom konečně skoncovat s touhle nesmyslnou vládou. Tahle zem patří Narsirům. O žádné hrdinství nejde. Alasio musíme jít…" "Sbohem Liro. Jestli nepřijdeš, tak je to asi naše poslední shledání."
Alasia byla ze setkání s lirou zklamaná. Meldon se ji snažil nějak utěšit, ale nešlo to. "Lira si myslí, že jsme zrádci. To je hrozné!!! Téměř slzy v očích. A to jsem si myslela…" "Možná přijde. A má svoji hlavu. Jednou věří Mirazovi a Hektorovi, tak se s tím musíš smířit. Pojď, raději půjdeme spát. Za chvíli bude svítat a my někde honíme tvoji sestru." A oba se začali smát.
14. Zítra bude boj
Ráno se všichni vzbudili téměř ve stejný okamžik. Slyšeli totiž velký rachot. No, Alasia a Meldon samozřejmě ještě spali, ale Kaspian je vzbudil. Vzali si zbraně a šli se podívat ven. Ale nikde nic neobvyklého. Až tedy na to, že bylo zase to odporné šero. Tentokrát ale ještě víc, než obvykle. Prošli i okolí a kraje lesa, ale nikde nic. Nejprve si mysleli, že by to mohli být Mirazovi špehové. Z toho za chvíli upustili, protože špehové jsou nenápadní a nemohou dělat takový rachot. Bylo to, jako by padaly stromy nebo kameny… Nikdo si s tím nevěděl rady. Proto se rozhodl Kaspian jít ještě s jedním kentaurem k řece. A nevěřili vlastním očím… Mirazovi dělníci káceli stromy. Hlídalo tam i několik vojáků, takže bylo rozumné odtud všechny odvézt zpátky ke hradu. Za Kaspianem šla ještě Alasia. Nikdo nechápal, oč se snaží. Ale pochopili jedno. Zítra bude boj. Jeden voják totiž říkal něco o Traténu a o zítřku. Usoudili z toho tudíž tohle.
Raději se stáhli ke hradu. Nemohli riskovat odhalení. Meldon poprosil Alasiu, aby řekli Meldonovi o Liře. Alasia to teda Kaspianovi řekla: "No vy jste se prostě zbláznili!!! Řekl mírně s úsměvem. Ani nevíte, jaké máte štěstí… A jak vás to vůbec napadlo? Vy jste teda hlupáci." Meldon: "Byl to můj nápad, protože jsem chtěl vědět, jak to doopravdy s Lirou je. A jak ses už dozvěděl, nevěřila…" Alasia: "Kaspiane, měl bys vědět, že tě má opravdu za zrádce. Snažila jsem se jí to vysvětlit, ale ona…" "To nevadí. Člověk se s tím hold musí smířit… A co, nebo spíš koho, neviděli? Od lesa z druhé strany, než Mirazovi dělníci káceli stromy, jela na koni Lira. Nemohli uvěřit vlastním očím. Opravdu přišla! Bylo jí sice na tváři vidět, že z toho není moc dvakrát nadšená, ale přišla. Pak následovalo velké přivítání a podrobné vysvětlování situace. Lira jen s úsměvem dodala: "Víte, jakmile jste vy dva odešli z hradu, musela jsem o tom ještě dlouho přemýšlet. Nemohla jsem přijít k závěru, ale nakonec jsem si uvědomila, co jsi Kaspiane jednou pravil. Je tomu asi tak rok. Bylo to u té divoké řeky, hned u našich hranic. Pamatuji si to jako dnes. Řekl jsi, že až budeš vládnout ty, všechno se změní a skoncuješ s bezprávím všech lidí. A tak jsem si dala dohromady, že kdybys nechtěl vládnout, tohle bys nikdy nemohl říct." "Děkuju ti, Liro." "Musím se ale vrátit. Nemohu tady zůstat. Na to nemám odvahu. Jela jsem jen tak na projížďku. Smích. " "Ale i tak ti za to všichni děkujeme." Dodala na rozloučenou Alasia."
Mezi všemi se rozprostíral strach. Strach z porážky a definitivní ztráty Narsiry. Narsirové se o tom bavili od chvíle, kdy dorazili. Kaspian netušil, jak bude jejich celý plán fungovat. Hlavně s troubením rohů. Miraz to může ihned prokouknout. Na druhou stranu nebude stíhat se starat o tolik věcí najednou… Přípravy už byly ukončeny. Pořád však slyšeli padat stromy. Na co je jen mohou potřebovat? Katapulty za jedno odpoledne stihnout udělat nemohou. Tak tedy na co? Raději už nad tím nikdo neuvažoval. Nemělo to cenu. Narsirové najednou vzdali Kaspianovi hold a velké díky za všechno, co pro ně doposud udělal. Kaspian jim také poděkoval. Poděkoval jim za důvěru, kterou v něj vložili.
Nezbývá nic jiného než jen čekat. Ale jak se dá čekat bez šance na úspěch? Velmi těžko.

Dorian Gray - popis

31. července 2009 v 9:29 | Avilan |  Dorian Gray info

PODIVUHODNÝ OBRAZ DORIANA GRAYE


Film: Velká Británie, 2009 (premiéra 9.9.)
Obsah: Příběh vypráví o mladém Dorianu Grayovi. Ten svou krásou učaruje malíře Basila Hallwarda. Stává se jeho modelem a múzou. Jednou, když Dorian stojí opět Basilovi modelem, dá se do řeči s malířovým přítelem, lordem Henrym a nechá se oslnit jeho názory o fungování světa - to, co hýbe světem je prý krása a mládí. Dorian si uvědomí, že portrét, který mu maluje Basil, bude za několik let nemilosrdně připomínat, jak byl krásný, zatímco on sám již bude zchátralý. Proto vysloví přání, aby známky úpadku nenesl on, ale ten portrét. Jeho přání je naplněno. Z portrétu se stává zrcadlo Dorianovy duše, obraz se mění a odráží hříchy, které Dorian Gray páchá. Dorianova tvář zůstává beze změny, stále mladá a krásná…
Obsazení:
Colin Firth ... Lord Henry Wooton
Ben Barnes ... Dorian Gray
Emilia Fox ... Lady Victoria Wooton
Rachel Hurd-Wood ... Sybil Vane (Ramandúova dcera v PJP)
O postavách:
Dorian Gray - pohledný mladý aristokrat, který se mění k špatnému vlivem lorda Henryho
lord Henry Wotton - dekadentní aristokrat s pokřiveným světonázorem, ve společnosti je však oblíbenou hvězdou
Basil Hallward - utopicky smýšlející malíř věřící v dobro, okouzlen Dorianem
Sibyla Vaneova - mladičká a nadaná herečka, je velmi naivní a plná romantických ideálů
James Vane - bratr Sibyly, lehce neotesaný dobrodruh, námořník
pan Issacs - ředitel druhořadého divadla, kde hraje Sibyla. Kdysi pomohl finančně rodině Vaneových a žádá si za to Sibylu jako herečku.

Dorian Gray - Teaser Trailer

31. července 2009 v 9:18 | Avilan |  Dorian Gray videa
Navždy mladý, navždy dokonalý, navždy prokletý...


Tenhle trailer mluví za vše... Knihu jsem nečetla, ale pokud něco o tomhle filmu víte, tak Dorian Gray by měl být blonďák a dali tam Bena. Myslím si, že se do té role přímo dokonale hodí. Obraz stárne místo něj, mno já nwm, ale i to datum je bombastické...

Fotky z natáčení

30. července 2009 v 17:19 | Avilan |  Plavba jitřního poutníka

Tak... Přináším vám pár fotek z natáčení Plavby jitřního poutníka. Všechny fotky jsou z narniawebu...
P.S.- Ta loď zatím vypadá krutě


Řetězák 0.3

30. července 2009 v 10:53 | Avilan

MÁŠ V POKOJI:


Dveře- Mno né asi...
Okna- pořád musím dvítit svíčkama, abych viděla... Debilní otázka totok...
Postel- spím výhradně na zemi
Křeslo- nwm kam bych ho tak asi dala, když jsem v pokoji se segrou
Gauč - pche, tak to už vůbec ne... Mno, já mám jakoby postel místo gauče...
Psací stůl- náhodou mám... Ale místo psaní do něj %tukám (ach , ta klávesnice...)
Židle - výhradně klečím
PC s příslušenstvím- jasnee
Lustr - někde bude
Stolní lampa - (ta mě jednou potajmu zabije)
Šatník - a kde by to tak asi mělo být???
Další skříně: jeeee... mám...
Police - jak se to veme, ake prakticky jo
Noční stolek - no ba, ještě si o něj v noci rozbiju hubu když pudu domu ne?
Hodiny - budik to zařídí...

Plakáty - jen jeden... můžete hádat koho (NW)
Obrazy (obrázky) - jo... Dokonce i má tvorba... Vyškrabované kočky a přibidou lvi (škoda že ne vlci)
Koberec - taky mam
Květiny- hmm, samé fialky u okna...
PlyšKalendář- se psy
Hračky - bývávalo...
Televize - mno jasné!!! (je zavěšená nad ségřinou postelí, takže se modlím, aby jí jednou spadla na nohy :-D)
Video - u našich...
DVD přehrávač - jasnee...
CD přehrávač - mno, hifina, radio na mp3ky... stačí??
Mobil - nekde ta svině bude...
Digitální foťák- taký shit
Obyč. foťák - dááávno na sběrném dvoře někde hnije...
Videokameru - pche, na co...
Mp3 - jasnee.... bych skapala kdybych neměla
MP4- jo, ta mrcha je v šuplíku...
iPod - nevedu... na hovno mi to bude...

Notebook - ségra
Domácího mazlíčka - v p okoji asi těžko :-D
Hudební nástroj- u našich... Kam bych ty klávesy asi tak schovala??? Přilepila na strop???
Barevné stěny pokoje - jo, vedu
Bílé- jedna

Dorian Gray

29. července 2009 v 12:37 | Avilan |  Dorian Gray

Videa

Fotky

Info


2 fotky z natáčení

28. července 2009 v 17:50 | Avilan |  Plavba jitřního poutníka
Fakt to vypadá jako moře... Je to prostě paráda... Jen je škoda, že premiéra bude až v prosinci 2010, ale jinak to vypadá všechno slibně... A ještě ten režisér... Kdo ví, jak to s ním dopadne, jak Letopisy natočí... Adamson by mohl být lepší... Ale uvidíme uvidíme... :-)
Dneska se tady už asi neukážu

28. července 2009 v 12:19 | Avilan |  Oznámení...
Mno, takže obrázky opět fungují, dess taky, dala jsem sem článek, jaký jsem chtěla, nějak se mi dneska zvýšila návštěvnost, chytla jsem rapla, ale jinak úpa normální den...

Mno dneska sem asi už nepůjdu, chci dělat něco jiného...

Konečně!!!

28. července 2009 v 11:43 | Avilan |  Oznámení...
Už to zase funguje... Znovu jsem to zkusila všechno nastavit a už to obrázky bere... Takové šoky nenávidím...

Zbláznil se mi blog!!!

28. července 2009 v 10:39 | Avilan |  Oznámení...
NWM jak to, ale nějak mi z nastavení zmizely obrázky na dess... Mno, takže to je super!!! Ale to by nebylo to nejhorší... Ty obrázky tam nejdou ani znovu uložit!!!! Tak jako já se s tím celé dopoledne a odpoledne otravuju, aby se to nakonec vymazalo??? Mno tak jako to teda neee.....

Lucy Pevensie (Gee Henley)

28. července 2009 v 10:11 | Avilan |  Postavy Narnie

Georgie Henley

Celým jménem: Georgia Laura Henley
Datum nar.: 9.7.1995
Tedy jí je: 14 let
Nejznámější role: Lucy Pevensie (Letopisy Narnie: LWW, Princ Kaspian a Plavba Jitřního poutníka-2010)
Životopis

Georgie Henley se narodila jako Georgia Laura Henley ve městě Ilkley, které leží na severu Anglie a chodila do místního hereckého kroužku Upstagers.

Roku 2005 si zažila svůj herecký debut, když se objevila v roli Lucinky ve filmovém zpracování knihy slavného C. S. Lewise, Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Režie se ujal Andrew Adamson. Film vypráví příběh čtyřech sourozenců, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle starého profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. "Lucinka se mi v mnoha věcech podobá, takže bylo docela snadné do té role vklouznout," říká malá herečka. Hrála i ve druhém dílu Letopisů Narnie: Princ Kaspian. Bude hrát i ve třetím díle: Plavba jitřního poutníka.
GeorgieHenleyIP.jpg image by lisabelle00


Řetězák 0.2

28. července 2009 v 9:57 | Avilan
První otázka:
Je lepší ICQ nebo Skype? ICQ
Zdůvodni tuto odpověď. Nemam skype
Kolik lidí máš online? Ještě je otázka, jestli jsem i já online
A kolik offline? no coment...
Takže to je dohromady? nemám páru
Cože? toe nějak malo ne? by ses divil...
Píšeš si teď s někým? Jak asi???
Otravuje tě na ICQ někdy nějaký neznámý a ty ho v ICQ nechceš? Tak ho bloknu ne?
Jak dlouho máš ICQ? Něco přes rok to bude...
Jak dlouho si online? este furt ee
Dala bys mi tvé ICQ číslo? Ti jebe?
Hraješ na ICQ hry? Mám qip
Tak už mě nic nenapadá, co tebe? Radči nic...
Chceš už končit? Tak OK nebudu tě trápit ale ještě poslední věcička ju?
Tak jo, napiš aspoň jeden blog, který si má tento řetězák udělat a dát na blog. Jeee, dyt to je jedno ne?
nej zpěvačka > Anette Olzon-ale ta je ve skupině, ale tak asi Demi Lovato, i když ji neposlouchám, má hezký hlas...
nej zpěvák >Pche, žhe by Justin?
nej skupina > Nightwish
nej herec > Ben Barnes
nej herečka > Asi Anna popplewel a Georgie Henley
nej film > Natnie¨...
konec nej > kdo má pokračovat > stejně nikdo nebude :-D
:) Máš noc, nebo den??
Mám zatáhlé závěsy, takže tak napůl :-D
Jaký používáš sprchový gel??
Palmolive
A šampón??
Hups... Ještě si tak vzpomenout... Je to prostě žluté... 8-D

Za jak dlouho jdeme do školy?? =(
za dlouho ...
Máš rovné, nebo vlnité vlasy??
neco mezi...
V kolik chodíš obvykle spát??
Jak kedy... Nekedy o jedné, nekedy o devíti...
:o) Napiš 3 blogy/weby co budou pokračovat..:) nikdo pokračovat nebude heh
smajlíkNakopujes s mamkou kosmetiku?smajlík ne...
smajlíkJestli ne s mamkou chodis s nekym jinym neco kupovat?smajlíkjak kedy...
smajlíkProc mas svuj Blog??smajlíkJestli nemas Blog tak proc??smajlíkpaaacko mě to baví a je v tom i kus me samé...
smajlíkUmis hodne dobre zahlavi??smajlíkjak se to veme... Někomu se to líbí, někomu ne. Mně se to třeba líbí, ale ostatním nemusí...

KÁMOŠI
1) Más nejlepší kámošku? (jestli jo, tak jméno a jak dlouho se znáte) j
2) Kamarádíš se i s klukama? j
3) Pořádáš narozeninový oslavy pro kamarády? j, ale asi už nebudu...
4) Bydlíš v bytě nebo domě? v domě
5) Je někdo, kdo o tobě ví úplně všechno? asi nn

Dess

27. července 2009 v 15:04 | Avilan |  Oznámení...
Pro ty, jež se jim můj dess nezobrazuje tak, jak má...


Řetězák

27. července 2009 v 13:40 | Avilan
1. Jméno:
Je v profilu
2. Vaše nálada?:
Normálka. Chce se mi spát a mamka mi leží v posteli :-(
3. Kolik je hodin?:
13:06
4. Narozeniny:
24.10.
5. Jméno tvých rodičů:
To není podstatné...
6. V kolika letech tě měli rodiče:
Ježiš to fakt počítat nebudu :-D
7. Kolik měříš:
169-170
8. Tvoje číslo boty:
38
9. Styl oblečení:
Normálka... Nic extra, ani elegantní ani sportovní prostě všechno se vším...

OBLÍBENÉ
10. Barvy:
modrá a fialová
11. Filmy:
Pche, se mrkni do menu :-D
12. Seriály:
Hu, tak to bude horší... Žhe by vícedílné filmy?
13. Telenovely:
Nejsem babička...
14. Hudební interpreti:
Taky v menu...
15. Typ bot:
Deichman
16. Písničky:
Mno od těch co je to v menu...
17. Herci:
Heh, asi nejvíc z Narnie
18. Herečky:
Taky taky...
19. TV postava:
Ježiš... Zprávy atd moc nesleduju..
20. Kytka:
černá bo modrá růže
21. Politická strana:
To jde mimo mě... Všechny bych je postřílela
22. Číslo:
13
23. Roční období:
Jaro... V zimě je m oc zima, na podzim je až moc hnědě a Léto... Ble.. To horko mi nesvědčí...
24. Počasí:
Když prší, ale nesmím být venku. Nemocná fakt být nemusím...
25. Pití:
Asi kofola
26. Jídlo:
Žhe by svíčkovás brusinkama?
VOLBY:
27. Matika-čeština:
Ani jedno...
28. Techno-Tekkno:
Asi tak. Elektrika je bleeeee
29. Růžová-černá:
Růžová?? Já nejsem cvok... Jasně že černá
30. Moře-hory:
Moře...
31. Kočka-pes:
Kočka
32. Velkoměsto-vesnice:
Velkoměsto
33. Cola-Pepsi:
Cola
34. Láska-přátelství:
To je tak na stejno..
35. Čokoláda-želé:
Jasné že čokoláda...
36. Jeden nejlepší kamarád-více dobrých přátel:
Radči jen jeden... Když je vás víc, je jasné, že se pomlouváte... Aspoň u nás v LA to tak funguje... Bez vyjímky...
37. Televize-počítač:
Asi pc. Filmy si pustím i na komplu
38. Activia-Yoplait:
ani jedno...
39. Pastelky-fixy:
jak kdy... Když to potřebuju namalovat rychle tak fixy, ale když to má nějak vypadat tak pastelky...
40. Horory-komedie:
komedie. Šoky mi moc dobře nedělají
41. Kreslení-čtení:
jak kdy, ale i to čtení mě baví možná víc
42. Pop-metal:
Jednoduché... Metal!! Pop taky jako poslechnu, ale raději hudbu z nástrojů než tu elektriku. A mají debilní texty... Někdy se až směju co je to za ko**tiny :-D
43. Lide.cz nebo Xchat:
qip
44. Afrika-Asie:
Asi Afrika, ale je tam moc horko. A v Asii jsou šikmé oči...
45. Jaký hudební styl je vám nejblíž?:
Metal (Ale ne moc tvrdý...)
46. Kterou písničku by jste zvolili jako českou hymnu?
Mno moc bezdomovců tu zas není. A navíc, proč mít tak pohřební písničku???
Asi bych dala milionáře od Jarka Nohavici
47. Záleží vám na názoru ostatních?
Mno, asi jo, ale taky si melu svoje...
48. Nosíte náramky a řetízky?
Jo, ale nechtějí se mi dávat a sundávat :-D
49. Spíte s plyšákem?
jj
50. Který film vás rozbrečí?
Titanic :-D
Ještě by jich bylo, asi Poslední samuraj... Ale to jsem už dlouho neviděla...
51. Věříš české policii?
Těm idiotům??? Ani omylem...
52. Úchylky?
nemam
53. Závislosti:
taky nevedu
54. Umíte tančit?
Jak co... Moc mi to nejde, ale kroky umim... Trochu valčík, waltz, cha cha, rumba a ten.. napíšu to jak sa to vyslovuje- džajv
55. V kolika letech byla vaše 1. pusa?
jee co ja wm???
56. Umíte hrát na nějaký nástroj?
jj na klavesy a ještě na nervy
57. Věříte v magii?
jasnéééé
58. Věříte v osud?
jj, ale nekedy mě ten osud fakt se*e
59. Spoléháte na náhody?
radči ne, pač náhoda je fakt blbec...
60. Věříte na anděly?
JJ, ale na duchy ne :-D
61. Kdyby jste mohli být někdo jiný, kdo by to byl?
Mno, nejde o to kdo, ale kde...
62. Čeho se bojíte?
Zemětřesení
63. Máte rádi adrenalin?
Mno, asi ani moc nn, ale v září na Baldovci ho bude až až...
64. Věříte na posmrtný život?
Jansněěě!!!
65. Věříte v Boha?
To už ne...
66. Chtěli by jste žít v jiné době?
Jo!!!
67. Zakládáte si na vzhledu?
Nemám na jakém :-D
68. Riskovali by jste život?
Kdyby to k něčemu bylo tak i jo (A taky pro koho...)
69. Jste pomstychtiví?
JO, jak něco... Ale pomsty nedělám. Dopadlo by to špatně 8-D
70. Jste teď zamilovaní?
n
71. Byli jste někdy na táboře?
n
72. Vaše největší lež?
Bylo jich asi dost, ale až tak moc velká nikdy nebyla...
73. Kdo je váš nejlepší kamarád?
Volný záchod
74. Baví vás škola?
Co su debil???
75. Co jste kdy komu záviděli?
To co já nemám a nikdy mít nebudu
76. Řídíte se módou?
Ježiš to jde mimo mě... Móda mě absolutně nezajímá... Nosím to, co se mi líbí... Nejsem žádná barbína bo Lady G, abych se oblékala jak... Mno no coment... Jako je jasné, že bych ráda nosila to, co je zrovna v módě, ale jako money tolik nemám a moje HLAVA mi to někdy zakazuje...
77. Jaký používáte parfém?
Showtime, lovetrap a zelený čaj
78. Jakou značku jídla preferujete?
??? Asi jsem debil.... Co o je? :-D
79. Co vás dokáže rozhodit?
Když řeknu ne a pořád mě někdo přemlouvá!!!
Ale teď bez srandy... Když si někdo myslí, jaký je to mistr světa, jak jej mají všichni rádi a při tom jej všichni nenávidí. To je něco, co já nikdy nepochopím. Prostě ta lidská blbost a namyšlenost...
80. Co chcete v životě dokázat?
Mno, dokýzat chci, ale to je tak asi jediné, co můžu.. Mno, buď budu klimatoložka bo meteoroložka... Ale jestli se mi pomůže někoho zachránit, toť otázka... Jako chtěla bych pracovat v Anglii bo ve FInsku, mno nwm... Ale další věc je ta, že bych prostě chtěla normálně zemřít a ne žádná tyranská smrt... Nechtěla bych vletět pod vlak a už vůbec ne spadnout letadlem, páčko chci mít tělo v hrobě a ne v nějakém žaludku žraloka...
81. Jste puntičkáři?
To ne... Asi teda...
82. Plánujete dopředu?
Něco jo, ale potom se to stejně všechno nějak do*ere a je po plánu...
83. Jste "citlivky" nebo "drsňáci"?
Určo citlivka. Jen jedno špatné slovo mě někdy rozbrečí...
84. Dokázali byste strávit celý život s jedním člověkem?
Já myslím že jj
85. Jak jste na tom s inteligencí?
Mno, jdu na gympl tak nwm... Ale někdy jako patřím do fofr...
86. Máte rádi děti?
Jo
87. Koho ze slavných nenávidíte?
Kriste pane!!! Zaca Erona a ty další idioty...
88. Pochybujete o ostatních?
Ježiš... To je jasné že jo... Když někdo pochybuje o mně, tak proč ne ja o něm???
89. Měli jste někdy depresi?
JJ... A jakou.. Dneska to je v pohodě. Když na mě něco spadne, tak na to prostě se*u a vyřeší se to samo...
BUDOUCNOST
90. Moje vysněná dovolená by byla:
Ve Španělsku!!!
91. Můj největší sen je...
Pracovat tam a na tom, co jsem už napsala... A hlavně být šťastná!!!
92. Můj vysněný partner by měl být:
Aspoň z půlky jako já...
93. Moje ideální rande by bylo:
Totální romantika a překvápko...
94. Kdybych si měl/a na opuštěný ostrov vzít jednu jedinou věc, byl/a/o by to..
Repelent proti komárům
95. ….a jednoho člověka?
Nějakého vědce. Ten by nás odtamtud dostal raz dva :-D
96. Děti plánuju:
Tak dvě tři... Hlavně nejdřív kluka, aby potom tu holku hlídal a bránil :-D
97. Vaše nálada teď?
Chci spát!!! Ale mamka už sedí, tak snad brzo z té postele vypadne!!! 8-D
98. Kolik je hodin?
13:39
99. Co půjdete dělat až dopíšete tento dotazník?
Spát!!! Bo ještě budu blogovat :-D
100. Na co myslíte?
Na tu postel!!!

Příšerka!!!

27. července 2009 v 12:46 | Avilan |  Oznámení...

Jmenuje se Mel. Nic lepšího mě nenapadlo. Tak pls krmte!!!


Bleskovka 7

27. července 2009 v 12:40 | Avilan |  Číslo

Bleskovka, tentokrát nejen dotazník...

Pokud nebudeš něco vědět, neva. Pokud ale nebudeš vědět nic, diplom nedostaneš...


1. Zdarec
2. Kolik je sourozenců Pevensiových?
3. Kdo je "černá ovce" rodiny pevensiových?
4. Z jakého rodu pochází princ Kaspian? (Dá se říct i národ...)
5. Kolik je celkem dílů Narnie?
6. Kdo režíroval první dva díly a kdo bude režírovat ten následující?
Jdeme pryč od Narnie...
7. Jaké je jméno herce, který ztvárnil kapitána Jacka Sparowa? (Nwm jak se to správně píše :-D)
8. Kdo se stal kapitánem Bludného holanďana?
9. Boromirův bratr se jmenuje...
10. Glum se jmenuje...
11. Co na diplom? (Jen pro první tři, jinak společný)
12. Tak pp a zase se stav

Edmund Pevensie (Skandar Kynes)

27. července 2009 v 12:25 | Avilan |  Postavy Narnie
Rodné jméno: Skandar Amin Casper Keynes

Datum narození: 5.09.1991

Místo narození: Londýn, Anglie

Znamení: Panna

Povolání: Herec


Životopis:

"Upřímně řečeno, mám opravdu tu nejlepší roli," říká Skandar Keynes se svým typickým humorem o roli Edmunda v Letopisech Narnie. "Samozřejmě se mi hodně podobá. Je to tyran rodiny, což jsem i ve skutečnosti, také dokáže lehce podlehnout pokušení. Edmund je černá ovce rodiny a pořád si utahuje z Lucinky. Nakonec se ale díky dobrodružství, které zažije v Narnii, změní v lepšího člověka. V jeho osobnosti dojde k velmi podstatným změnám, díky nimž si začne svých blízkých vážit."

Skandar Keynes se narodil 5. 9. 1991 v Londýně, Anglii, ve znamení Panny. Svou profesionální hereckou kariéru načal ve hře Macbeth, kterou sehrál s Royal Shakespeare Company pro britskou televizi Channel 4. Roli získal pouhých několik měsíců poté, co se zapsal na divadelní školu v Islingtonu. V roce 2003 si zahrál malého Enzoa Ferrariho v životopisném snímku Enzo Ferrari.

Roku 2005 se objevil jako Edmund ve filmovém zpracování knihy spisovatele C. S. Lewise, Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Roli Edmunda si zopakoval v pokračování Letopisů Narnie, s podtitulem Princ Kaspian.


Filmografie:

  • 2010 Letopisy narnie: Plavba Jitřního poutníka
  • 2008 Letopisy narnie: Princ Kaspian
  • 2005 Letopisy narnie: Lev, čarodějnice a skříň
  • 2003 Enzo Ferrari
Příběhy

27. července 2009 v 11:15 | Avilan |  Příběhy

Narsira

Pojďte bojovat za kouzelnou zemi, kde zvířata mluví a lidé se stávají přátely.


Kivestas

Projděte také kouzelným vchodem do jiného světa, který potřebuje pomoc...Jednokapitolovky

Chvilky inspirace, ze kterých vznikly krátké příběhy a básničky.

Diplomy za 6. bleskovku

27. července 2009 v 10:04 | Avilan |  Vyhodnocení

Od tewy za SB

27. července 2009 v 9:38 | Avilan |  Diplomy pro vás
Nový blog o nějakých těch hercích, herečkách a o několika filmech... Here


Bleskovka 6

25. července 2009 v 13:09 | Avilan |  Číslo

Asi na téma majne blog a barvy...

1) Hoj
2) chodíš sem pravidělně? Nebo jsi tady poprvní?
3) Pokud sem chodíš častěji, čteš si můj příběh? Pokud sem moc nechodíš nebo jsi tady poprvé, co se ti tady líbí? (Pokud něco takového tady pro tebe je)
4) Jaká je tvá nej barva?
5) a ta nejhorší, kterou přímo nesnášíš nebo se ti jen líbí ze všech nejmíň...?
6) Barva očí?
7) a pokoje?
8) nej místo??? (Jako příroda bo nějaké město, stát atd...)
9) Vysněná dovolená?
10) Co na diplom?
11) neva, že bude jen pro pevní tři? Zbytek bude mít společný...
12) Taaakže... PP :-D

11. + 12. kapitola (Narsira)

24. července 2009 v 14:51 | Avilan |  Narsira

Narsira

11. Boj nebo vrátí zem Narsirům?
Kaspian a Meldon až byli u brodu. Alasia ještě mluvila s Klárou a Tomášem, aby věděli, co mají dělat v nouzi. Miraz s Hektorem právě přišli. Miraz hned na Kaspiana: "Tak co po mně chceš?"
"Chci jen spravedlnost. Já jsem následník trůnu, Hektor nemá být králem. Ale to není podstatné. Chceme se s vámi domluvit na dalších krocích vaší bezprávné vlády v Narsiře. Narsira patří Narsirům a ne vám. Odevzdejte ji tudíž v klidu."
Hektor: "A proč bychom to měli dělat? Kolik dnes může žít Narsirů? 10, 20 nebo 100? Co je to proti našemu vojsku?" "Správně řečeno, synu." Pravil Miraz a šel ke Kaspianovi blíž a zašeptal: "Myslíš si, že jsem tak hloupý, abych ti nechal vládu nad Narsirou? Kolik těch postižených zvířat vůbec je? A jak mohou zvířata bojovat?"
"Stejně dobře jako lidé, ba dokonce líp." Pravil sebevědomě Meldon. Kaspian se na něj podíval a pak pravil Hektorovi: "A ty si myslíš, že ti to všechno jen tak projde? Jakmile lidé zjistí, že jsem neutekl dobrovolně, že tě nechají jen tak kralovat? To si nemysli."
Hektor: "A jak by na to mohli dojít?" Kaspian: "Není důležité, jak na to přijdou. Stačí jedno slovo. Jeden souhlas…"
Miraz: "Nech toho kašpaření. Nemáte žádnou šanci. Já ti Narsiru nikdy nedám!!!" "Mně nevad, když ji nedáš mně, já žádám jen o jediné. Ale jak chcete!" Odpověděl Kaspian.
Meldon: "Moc dobře víte Mirazi, že vám tato zem nepatří. Vy jste byl král, ale Hektor jím být nemůže. Ti, co zde mají být, jsou Narsirové."
Miraz: "Fajn. Budeme tedy s vámi válčit. Stejně to prohrajete a já tě budu moct konečně zabít, Kaspiane."
Jakmile Hektor s Mirazem odešli, Kaspiana popadla beznaděj: "Budou bojovat tak za dva, tři dny. Dřív nedají dohromady vojsko, ale je jisté, že nás porazí." Meldon: "Všichni za tebe zemřou rádi. Stejně jako já. Nejsem sice z Narsiry, ale jsem tady víc doma než v Traténu." "Já tě nepovažuji za cizince právě k nim přišli ostatní, ale za přítele." Alasia se spokojeně usmála: "Jsem ráda, že to tak vidíš… Jak to vůbec dopadlo? Bylo to nějak dlouhé (určitě jste si všimli, že jsem nenapsala všechno), aha, takže špatně…" Meldon: "Neboj. Nějak to dopadne, společně to zvládneme."
Dlouho přemýšleli o taktice, jakou by měli zvolit. Ani nevěděli, kde vůbec budou bojovat. Alasia si v okolí všimla jedné zříceniny, kde byly i podzemní chodby a vede tam východ i z druhé stranya vedou tudy dvě chodby, které mají východ v lese, kde by měli být Mirazovi vojáci… Už to měli celkem vymyšlené. Miraz nic o té zřícenině nevěděl, budou tam tedy ve výhodě. Nezbývá jim nic jiného, než čekat na Narsiry. Kára s Tomášem ale nevěděli, co budou dělat. Kaspian jim řekl, že celou bitvu budou sledovat z povzdálí. Byla by hloupost bojovat. Mirazovi bojovníci jsou dobře vycvičení. Kaspian to ví moc dobře. Sám jejich výcvik absolvoval. Dokonce lépe než oni. Začala se jej zmocňovat bezmoc, stejně jako Meldona. Alasia jim ale promluvila do duše. Všem, i Kláře a Tomášovi: "Možná že tady všichni zemřeme, ale je to lepší, než jen všemu přihlížet a nic nedělat. Je to všechno jen na nás. Narsirové chtějí svou zem zpět. Čekali na nás. Přišli jsme až sem, abychom jim pomohli. Tak to nemůžeme jenom tak vzdát. Jednou si musíme všichni uvědomit, že to, jak jsme tady spolu, má nějaký důvod. A nejsme na to sami. Je nás tady dost. A i když přijde třeba jen 50 Narsirů, budeme bojovat za zem, kterou milujeme!!!!! Řekla tak přesvědčeně, že i Klára s Tomášem změnili názor na Alasiu." Meldon: "Tak tohle jsme potřebovali konečně od někoho slyšet. A všichni ze začali spokojeně smát. Jedno bylo všem jisté. Musí bojovat za svou zem a ne jít na smrt. Musí věřit.
Bylo už pozdě, tak šli spát. Spali dole, pod zříceninou, v jejím podzemí. Bylo to dobré útočiště. Říkali tomu zřícenina, ale byl to hrad, který byl jen trochu omlácený časem. Kaspian našel na jedné zdi napsáno, že zde sídlil poslední král Narsiry. Napadla jej otázka, kdo to mohl být… Člověk nebo Narsir?
12. Příchod Narsirů
Ráno druhého dne se Kaspian vzbudil hodně brzo. Nechtěně vzbudil i Alasiu. Tak si šli sednout k řece.
Kaspian: "Včera jsem na jedné zdi našel nápis. Tady vládli králové Narsiry. A taky je tam napsáno… Tady vládl poslední král Narsiry. Narsirové náš rod nepovažují za krále. Tudíš nebudu moct být králem."
"Tobě ale přece nejde jen o trůn. Nebo snad ano? Ale proč by tě pak Narsirové chtěli za vůdce?"
"Ne! To ne… Ale já jen že… Že si nejsem už ničím jistý. Měl jsem být králem. Pak mně Miraz vyhnal a teď povedu v boji někoho, koho bych neměl. Vždyť já jsem prakticky jejich nepřítel a ne…
"Ne… Ty nejsi jejich nepřítel. Ani já ne. Jsme jejich pomoc. Kdybychom tady my dva s Meldonem nebyli, Narsiru by zničili, než by se dívali, co z ní náš rod udělal. Věří nám. A my jim chceme přece pomoci. Narsira je jejich. A tohle špatné období musí skončit, i kdybychom měli zemřít, alespoň jim dokážeme, že nejsme jako naši předkové. To, že nám Galadra pověděla, že se máme zeptat Narsirů, zda budou bojovat… Ona byla s Kreatsem domluvená. Bylo jisté, že budou bojovat. Ale jen nikdo nevěděl za koho. A že jsi to ty, to už něco znamená. Kaspiane, nemůžeš přemýšlet nad věcmi, které nemůžeš sám vyřešit. Teď je nejdůležitější bojovat. Pokud by přišlo jen pár Narsirů nyní povstala, musíš nás vést."
I Kaspian povstal: "Odpusť, že pořád jen pochybuji." "Nikdo to neřekl. Jen jsi zmatený a to jsme všichni…"
Najednou uslyšeli nějaké zvuky. Tak se šli vrátit k ostatním. Všichni už byli vzhůru před hradem. Meldon s Alasiou a Kaspianem raději vytasili meče. A najednou před nimi kráčeli Narsirové!!! Kentauři, Minotauři, medvědi, vlci, tygři, gepardi, gryfové, trpaslíci aj… Složili meče a jen se udiveně dívali. Nebylo jich moc, asi jen 150. Mirazových vojáků bude několik tisíc. Ale i tak jich bylo víc, než doufali. Najednou před ně vstoupil Kreats, aby za všechny promluvil: "Dozvěděli jsme se o tom, jak jste mluvili s Mirazem. Byl to dobrý krok. Princi Kaspiane, můj oddíl přišel o pár dnů dříve kvůli menším komplikacím. Dojde nás ještě dalších 300. Minimálně. Někteří jsou totiž neznámo kde a nevíme, zda o bitvě vědí." "To je neskutečné!!!" Pak začali probírat válečnou taktiku. Trvalo jim to celkem dlouho, protože proti tolika vojákům se musí vymyslet něco extra. Kaspian navrhl klamavou operaci. Venku bude připraveno jen tak 100 Narsirů a zbytek bude dole v podzemí. Další oddíl přijde až během začátku války, tudíž jakmile přijdou, zatroubí na roh a někdo musí na souhlas nenápadně zatroubit na roh taky. Pak se za nimi musí vydat podzemím. Pak vyrazí. Miraz nejprve pošle jeden oddíl na koních a jeden pěšáků. Tím, že bude připraveno jen pár Narsirů, Miraze tím jen spletou. Udělají si někde dál na louce z podzemí dva východy, kterými na rozkaz ostatní vyjedou proti těm oddílům ze zadu. Ti, kteří budou v podzemí. Pak Miraz zjistí, že jich je víc, než čekal, možná znejistí a udělá chybu. To je jediné, v co mohou doufat. Všichni s tím souhlasili. Už je čekala asi jen jedna bezstarostná noc. V noci podnikali ještě výpočty, kdy vyrazí ze zadu. Dále udělali něco jako padací most, který strhnou, když vyrazí. Klára s Tomášem se tohoto jednání vůbec nezúčastňovali. Nechtěli se jim do toho nijak motat…
Klára: "Myslíš si, že vyhrajeme?" Tomáš: "Nevím, ale naštěstí u toho ani nebudeme. Stejně tady všem jen zavazíme. Nic neděláme." "A co bys taky chtěl dělat? Jsme tady jen náhodou a to ještě kvůli Alasii." "Víš moc dobře, že ona za to nemůže. Stejně je tady krásně a můžeme být jen rádi, že jsme se sem dostali." "A to se ti ani nestýská po domově? Po rodině a tak?" "No, ani ne… Tady je prostě nádherně a já jsem i celkem spokojený. Jak vidím, tak ty ne, ale to jen čistě tvůj problém. Copak sis nevšimla, jak se tady o nás všichni starají? Jsem opravdu vděčný za to, co se stalo…" "O Bože… Já tě prostě Tomáši nechápu." "Ani nemusíš. Já zase nechápu tebe. A raději pojď spát. Zítra musíme k tomu kopci, abychom se nezamotali do boje." "Tak to bysme měli. Bude tam dobrý výhled. Není to ani daleko, takže na všechno a na všechny dobře uvidíme." "Jo, to jo…"

Petr Pevensie (Will Moseley)

24. července 2009 v 14:49 | Avilan |  Postavy Narnie

Willi Moseley


Životopis..
William Peter Moseley je synem anglického kameramana Petera Moseleyho a Julie Moseley. Už jako malý si rád představoval smyšlené země a tvory. Od malička vyrůstal na venkově a jeho herecký kolega Skandar Keynes se mu kvůli tomu posmíval.
Po téměř deset let castingová manažerka Pipa Hall sledovala Willův herecký talent. Will se ucházel o mnoho rolí, ale žádnou nikdy nezískal. Na Pipu udělal takový dojem, že napsala ředitelce jeho školy a označila ho za vyjímečný talent. On jí pak na oplátku napsal upřímný děkovný dopis.
Léta odmítání Willovi prospěla a když si Pipa přečetla scénář k jedničce Narnie okamžitě si na Williama vzpoměla.
Will v roli Petra Pevensie opravdu zazářil a ohromil mnoho dívek. Však i pro Narnii bylo nutné přinést jisté oběti. Willovi delší hnědé vlasy šli pod nůžky a hezky obarvit na blond. Na premiéře, při promítání filmu se Will naklonil ke své holce Kate a pošeptal jí: jsem akční hrdina. A v tom má Will pravdu. Během prvního filmu se neuvěřitelně fyzicky vypracoval takže byl schopen jezdit na koni v plné zbroji bez sedla nebo uzdy v trysku. Will nebyl nikdy skutečně nešťastný. To jak dobře vychází se svou rodinou se hodně odrazilo ve filmu. Skvělým důkazem je jeho mimořádný vztah s mladou herečkou Georgií Henley. Dokoce se stal parťákem Skandara, který je hyperaktivní a jen tak někdo u něj neobstojí. Will jako jeden z mála dokázal jeho žertíky ocenit a stal se jejich spolupachatelem. Ale na druhou stranu jako opravdu jediný dokázal ze Skandyho dostat opravdové city, což je vidět v závěrečné bitvě.


Když se začalo mluvit o Princi Kaspianovi, Will okamžitě kývl. Proč tak na 100procent souhlasil, Will odůvodnil slovy:Chtěl jsem prostě zase pracovat s Andrewem, Annou, Georgie, Skandarem..Chtěl jsem se vidět s Benem..Chtěl jsem zažít pár dalších soubojů...Will si natáčení maximálně užíval a to i z důvodu, že končí jeho Narnijské období, stejně jako jeho herecké kolegyni Anně Popplewell. Když Will poprvé viděl Bena aneb Prince Kaspiana, jediné na co se zmohl, bylo " Oh, my god!" opravdu mu to vyrazilo dech.

Všichni šli do "Prince Caspiana" s vědomím, že to bude větší. A Willovi se naskytla další možnost ukázat, jak je v kondici. Nejen že ve dvojce Narnie je nespočet soubojů např. The Duel, na kterém se Will vyloženě "vyblbnul", ale i Noční nálet mu dal dost zabrat. "Jsem velmi soutěživý a odhodlaný. Jdu do věcí po hlavě. Takže byla spousta věcí, které jsem byl ochoten zkusit. Řekl jsem si jen:do toho jdu, vydám ze sebe všechno." a opravdu Will ze sebe vydal všechno a kaskadérský kousek při nočním náletu se povedl. "Běžel jsem, chytl jsem se toho koně, kopl toho chlápka, vyskočil na koně a všichni mi zatleskali..byl to dobrý pocit." popisuje Will svuj skvělý výkon.

I když pro Willa Narnie končí, s natáčením rozhodně hodlá pokračovat. Momentálně ho čeká natáčení akčního středověkého thrilleru s názvem "Ironclad" což se dá přeložit jako "železem oděnný"
"Kdyby se William z nějakého důvodu rozhodl nevěnovat se herectví, mohl by se uplatnit mezi kaskadéry" říká o Willovi vedoucí kaskadérů Allan. Také jsou nějaké spekulace o tom, že by si Will mohl zahrát v "Poslední bivě" nechme se překvapit..Zuzana Pevensie (Anna Popplewell)

24. července 2009 v 14:35 | Avilan |  Postavy Narnie

Anna Popplewell

se narodila 16.12.1988 v Londýně. Má dva mladší sourozence, Freddieho (můžete znát z Petra Pana) a Lulu. Všichni tři sourozenci se věnují herectví. Anna vystudovala Allsorts Drama School.
Do světa šoubyznysu ji uvedl film Frenchman's Creek. Pak dostala další role jako např. Mansfieldské sídlo, Příběhy upírka Rudolfa, S tebou i bez tebe, Daniel Deronda, Dívka s perlou. Hrála také v propadáku Prďoši, kde si zahrála s tehdy již známým, Rupertem Grintem. Nejlépe ji však můžeme znát díky roli Zuzky ve fantasy podle C.S.Lewise Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň a Letopisy Narnie: Princ Kaspian.
Shrnutí:


Celým jménem: Anna Katherine Popplewell
Datum nar.: 16.12.1988
Nejznámější role: Zuzana Pevensie (Letopisy Narnie: LČS a Princ Kaspian)