Listopad 2011

Nejoblíbenější knižní postava? To jde?

27. listopadu 2011 v 14:45 | Avilan |  Moje kecy...???
Tohle téma týdne je leda pro lidi, kteří přečtou dvě knihy za rok (já mezi ně taky před pár lety patřila). Jenže když čtete knížky jako na běžícím páse, občas se s některou postavou ztotožníte, nebo byste alespoň chtěli být, jako ona postava. A pak je hodně těžké vybrat jednu postavu, která převyšuje všechny ostatní. Asi počtem by dnes zvítězila Bella nebo Edward ze Stmívání, či Potterovští kouzelníci. Ale tam nejsou žádné postavy, které by člověka nějak víc natchly. Teď už to nepíšu jako nestranný pozorovatel, ale jako osoba, která tyto knihy konečně četla. Ve Stmívání všechno plyne samo, jakoby se vše dělo s přičiněním samotného Boha. Postavy jsou jednoduše docela pasivní, bezvýrazné, člověka nic moc nenatchne. V Harrym jsou charakterní postavy, jenže o jejich pravém charakteru se dovídáte až na konci, tudíž nemáte ani čas to nějak víc promyslet. Takový Snape, to je má nejoblíbenější postava z Harryho. Ale ani zdaleka bych ho nemohla označit za toho "nej" ze všech knih.

A opět nestíhám.. GRRRR!!!

26. listopadu 2011 v 17:14 | Avilan |  Moje kecy...???
No, je to mord, povím vám.. Totálně nic nestíhám, prostě toho na nás tolik na gymplu nasolili, že jsem ráda, že můžu jít vůbec spát. Ale, aspoň se člověk nenudí, nemám pravdu? Ani do autoškoly nestíhám chodit. No, teď pudu, musím si domluvit jízdy.

Sonata Arctica

17. listopadu 2011 v 13:16 | Avilan |  Sonata Arctica
Fanoušci Finska a metalu tuto kapelu určitě znáte. Já na ni narazila jen náhodou, když jsem si projížděla, kdo bude na MoRu. Tak jsem si pustila pár písniček od některých skupin a Sonata mě prostě uchvátila. Hlas zpěváka Tonyho, úžasné melodie a texty.

Hudební skupiny

17. listopadu 2011 v 13:15 | Avilan |  Hudební skupiny
Seznam hudebních skupin, o kterých zde můžete najít nějaké informace, videoklipy atd.

Sonata ArcticaTurisas


Hodně dlouho nic... A pak? Nic!

13. listopadu 2011 v 9:45 | Avilan |  Moje kecy...???
Opět zajímavé, velice zajímavé téma článku. Ale když mně se nechce přemýšlet, co je nebo není nemožné. Pro mě je nemožné všechno do té doby, než to přestane být nemožným a já to udělám. Pokud tu větu chápete, tak vám gratuluji, protože absolutně nechápu, co jsem to zas napsala za kekel. Ale dobře, nebudu to dál rozebírat. Je neděle, koncem týdne mi vždycky vypíná mozek - no, spíš mi vypíná v pondělí v 7:55. Příští týden mi spíš vypne v úterý 16:00. A proč? Radši se ani neptejte. Já vám to stejně řeknu. Potíž je v jiné věci. Nikdy se nemůžu rozhodnout. Třeba teď... Pořád si říkám, že mám prachy z letní brigády, takže proč je šetřit na nějaký noťas nebo na Anglii, což je docela v nedohlednu, takže je lepší penízky investovat. V lednu mi vyjde Odkaz, cédo od Nightwishů, takže teď je jen otázka, jakým stylem ty peníze "investovat".

Storytime - oficiální video

7. listopadu 2011 v 19:31 | Avilan |  Nightwish
Na FB jsem narazila na spoustu odkazů s novou písničkou od Nightwish z jejich desky... Jenže nikde na YT to není, nebo spíš už to někdo oddělal kvůli autorským právům. Takže to sem nemůžu hodit. Ale můžu říct jediné - slyšela jsem jednu písničku a i ta předčila mé očekávání, Anettin hlas líp zapadá do hudby, nezní tak uřvaně a Tuomas samozřejmě udělal skvělou práci se skládáním hudby i textu :) Opravdu se hrozně moc těším, až si to cédo koupím xD Snad se ta písnička někde objeví nebo se prostě mrkněte sem, pokud se teda asi stanete fanoušky... Je to prostě suprová, návyková píseň ;)

Neohrožená

5. listopadu 2011 v 9:42 | Avilan |  Knihy
A jsem tady s další knížkou. Tuhle rubriku (nebo spíš soutěž) jsem hodně dlouho zanedbávala a přitom pořád něco čtu, ať je to do školy nebo jenom na zahnání nudy. Teď zrovna moc času nemám, pořád něco píšem, do toho autoškola a hudebka, takže asi tak... Ale přejdu rovnou ke knížce, kterou napsala Francouzska Francine Pascalová:

Neohrožená