Duben 2012

Sweets!

30. dubna 2012 v 19:49 | Avilan |  Moje kecy...???

To je mi zase jednou téma týdne... Ale je pravda, že jen málokterý člověk si nějakou tu sladkost odepře. Ale pro mě má sladkost jiný význam - je to sice něco dobrého, co si dopřávám s chutí, ale nemusí se jednat jenom o jídlo...
Makačka aneb jak jsme na kolech potkali tetu vichřici

24. dubna 2012 v 12:58 | Avilan |  Moje kecy...???
Pač u nás na gymplu probíhají druhý den přijímačky, tak se nás potřebovali profesoři nějak zbavit. Včera jsme byli v kině na Iron lady, dneska jsme náš ročník jeli na kolek po Lednicko-Valtickém areálu. Řeknu vám, samotný Lednicko-Valtický areál byl totálně v pohodě, až na jeden kopec, který jsem myslela, že nevyjedu... Jenže samozřejmě nejsem místní, tak jsme s kámoškou jeli do BV k zimnímu stadionu přes les a město. Když jsme dělaly autoškolu, tak vždycky jely pod jedním podjezdem auta. Teď, když jsme jely na kolech, taky jely, ale jakmile jsme se dostaly k tomu hnusnému podjezdu, za kterým jsme museli jet rovně, tak nejelo ani auto - přežily jsme!

Inheritance - opravdu konec?

21. dubna 2012 v 13:03 | Avilan |  Inheritance Cycle
Před pár dny jsem dočetla Inheritance. Kvůli škole mi to trvalo trochu dýl, ale i tak, přečíst 650 stran za pár dnů, to je teda výkon xD Nebudu nic psát, nechci tady spoilerovat, abyste pak nenadávali, že už nemá cenu knihu číst. Ale o své dojmy se musím stejně i tak podělit.
A nadpis tématu článku naprosto odpovídá. Jakmile jsem si četla autorovo poděkování s očima plných slz, málem jsem začala jásat. Ale k tomu se postupně dostanu x) Pokud nevíte, jestli si knihu pořídit, půjčit v knihovně nebo vůbec přečíst, pak pokračujte ve čtení pod perexem.

"Autos efá"

13. dubna 2012 v 19:53 | Avilan |  Moje kecy...???
No tak mi zas jednou hrabe. Nebo ne? "On to řekl" - tak zní volný překlad, dejme tomu.. V ZSV bereme filozofii, tak se nedivte, že valím takové kódy. Sice jsem spíš na biolu a chemii, ale filosofie taky není k zahození. Hlavně teda ta řecká. Středověká mě už neba. To už je moc "současné". Já radši starší věci - hodně starší.
Ale to je jedno, zase tu řeším blbosti. I když u těch se člověk aspoň nasměje, kdežto u řešení podstatných a vážných věcí může člověk leda zuřit - jako u výběru předmětu do dalšího ročníku nebo o účasti na koncertu učitelky z hudebky. To radši budu řešit, proč mi nejde otevřít flaška vody, nebo když si vezmu do ruky sluchátka, jeden konec sluchátka zůstane na zemi odříznutý od zbytku.

Inheritance + ples

4. dubna 2012 v 18:20 | Avilan |  About me...
No, tak nadpis sice rubrice moc neodpovídá, ale nevím, kam to jinam dát. Dneska jsem si byla koupit Inheritance! Lidi, to je tak úžasný pocit! Hned jsem si knížečku musela vyfotit. No, knížečku. Ta bichle má skoro 700 stran. Ale to nevadí, to je jenom dobře... A ještě jsem si koupila další díl Hraničářova učně (už číslo 8) xD. Asi jsem se zbláznila. Za celý svůj dlouhý život jsem nechtěla knihu a od Narnie přes Hraničáře končeje Odkazem se mi knihovnička plní.