Leden 2014

Kalamita jako na Sibiři!

30. ledna 2014 v 12:46 | Avilan |  Moje kecy...???
Určitě znáte píseň, ze kterého pochází tento krátký, však výstižný text. Opakuje se to rok co rok. Nejdřív se nadává, proč není zima, proč nenapadl ještě sníh.. A když se tak stane, nadává se ještě víc. Navíc pak silničáři oznámí, že po dvou dnech drobného sněžení nestíhají a nezvládají sitauci. Mnohdy si říkám, že by měli jít na praxi do Ruska.
Ale vždycky mě zajímalo, proč to tady tak je. Napadne cenťák sněhu a republika nefunguje. Nebo vlaky.. Jeden den letos pořádně mrzlo a už nic nejelo. Je to jako s vedením našeho státu.. Akorát s tím rozdílem, že v zimě republika nefunguje až když mrzne nebo je sníh, zatímco tam nahoře je jedno, jestli tam někdo je, protože stát nefunguje ani tak...

Percy Jackson

7. ledna 2014 v 13:12 | Avilan |  Knihy
Nemá smysl mluvit o zkouškovém. Přišla jsem dneska ze zkoušky a měla bych se učit na další, ale.. No.. Chybí energie xD a chuť. Navíc je venku zase hnusně, i když to ráno vypadalo jinak. Takové to spací počasí. Tak jsem se rozhodla, že Vám napíšu něco o knize (tedy spíš knižní sérii), která mě okouzlila. Teď jsem sice normální knihu četla naposledy asi na začátku prosince, od té doby čtu tak maximálně skripta.