Listopad 2015

Kočičí kavárna

27. listopadu 2015 v 23:31 | Avilan |  Zažila jsem
Před třemi týdny jsem s kámoškou a kámošem byla v kočičí kavárně v Brně, respektive v kočičí kavárně Na Stromě.
Celý nápad s kočičími kavárnami je skvělý. Majitelé těchto kaváren "adoptují" kočičky z útulků a kočkomilové si zajdou na kávu a zároveň se mohou pomazlit s čičinami. Když jsem o tom řekla babičce, jenom mi odvětila, že něco podobného už tu kdysi dávno bylo.


Víte o existenci kočičích kaváren?
Máte poblíž nějakou?
Navšívili jste ji už?

Život bez kouzel

22. listopadu 2015 v 0:03 | Avilan |  Mé myšlenky
Proč neexistují kouzla?

Proč nám spisovatelé vnucují představy světů, kde kouzla existují?

Každý si musí odpovědět sám. Někdo by Vám řekl, že svět s kouzly by byl jednodušší. Nemyslím si. Vše má svá pro i proti. Ale o to tu nejde. Vážně se teď chci zaměřit na to, proč nám spisovatelé předkládají alternativní reality, kde kouzla existují, respektive k čemu nám mohou sloužit.

Thoughts

21. listopadu 2015 v 23:48 | Avilan |  Thoughts

Mé myšlenky
Zažila jsemJako kočka na stromě

20. listopadu 2015 v 9:54 | Avilan |  Moje kecy...???
Pořád se toho děje kolem tolik, že nevím, kde začít. Ale co mě po dlouhé době přimělo napsat článek? Středeční události. Ale než se k nim dostanu, shrňme taky události staršího data.
Vedoucí mé bakalářské práce si pořád myslela, že je dost času, že pořád někam pospíchám, když chci psát. Řekla mi jen - začněte si hledat literaturu, ale dejte mi čas do listopadu, než sepíšu zadání. Zadání se nelíší od toho v isu a ještě ho udělala až v půlce listopadu. Literaturu jsem si hledala, ale bohužel, nějak k mému tématu nemůžu najít pořádný článek. A když už najdu slibný článek, tak ten časopis nemá škola předplacený, takže si ho nemůžu stáhnout. A když za ní přijdu, jestli by mi mohla dát slibované 3 články pro začátek, tak na mě jen vyhukne - teď nemám čas. Tak jo. Vidím to na psaní na poslední chvíli a vaření z vody. Ale to je jenom takové nudné povídání.

Teď k něčemu zajímavějšímu!