Epica - The Holographic Principle

7. října 2016 v 13:19 | Avilan |  Klipy
30. září vyšlo pro mě dlouho očekávané album skupiny Epica. Na album jsem čekala plná očekávání, protože album The Quantum Enigma bylo něčím výjimečným a těžko překonatelným. Ale nemožné se stalo skutečností. Nové album nemohu označit za lepší než předchozí, ale rozhodně se nachází na stejné úrovni, což je úžasné.


Před samotným vydáním alba Epica pustila do světa dva songy. Po jejich prvním poslechu jsem si říkala, že pomyslný trůn The Quantum Enigma nebude pokořen, protože písně nebyly ničím zvláštní, přisly mi průměrné, na Epicu až podprůměrné. Ale když jsem si je pak pouštěla znovu a znovu, zjistila jsem, že jenom tak průměrné asi nebudou :)

Stává se mi často, že se mi písně líbí až po nějakém čase. Ale je fakt, že zpěv Simone v první písni - Edge of the blade, mi přišel zvláštní, odfláknutý, špatně zvládnuté výšky. Za to Mark, ten se stále lepší. Jeho growling se za ty roky hodně, opravdu hodně zlepšil.V druhé písni - Universal Death Sqad mě ovšem Simone ujistila, že její zpěv je kvalitní. Tohle je navíc píseň, která mě opravdu oslovila textem. Nadvláda techniky. Víte, dnes je mnoho skupin a zpěváků, kteří doslova a do písmene zpívají o ničem. Nebo o tématech jako je láska atd, které mi dojdou zaměřené opravdu jenom na patnáctileté publikum. Proto mám ráda Nightwish, Epicu a další skupiny, jejichž texty mají smysl, něco Vám řeknou a můžete se nad nimi víc zamyslet.Nechci nikoho ovlivňovat, ale jen tak pro zajímavost, zatím má nejoblíbenější píseň z alba:Album bohužel nemám doma, zatím odolávám, narozdíl od Nightwish, kdy si vždy album rezervuji dopředu v Bontonlandu. A co Vy? Jste fanoušci této holandské kapely nebo o ní slyšíte prvně?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baryn Baryn | Web | 11. října 2016 v 16:32 | Reagovat

A já jsem si dala předsevzetí, že nebudu žádné recenze a názory číst, než sama něco napíšu ... sakra! :D Ještě to nemám doposlouchané, zatím jsem překousla pět písniček a mám opravdu obavy pokračovat. :D TQE se mi moc nelíbilo, podle mě je to zatím nejhorší album Epici, neb je naprosto nekonzistentní, co se melodie v rámci písniček týče :D ale třeba Unchain Utopia a Banish Your Illusion josu dobré. :) A u Omen roztávám z toho intra :D Nicméně tím to pro mě končí ..
THP mi opět úplně zvukem nevyhovuje. Sice je melodičtější, ale mám problém se Simoniným hlasem. Mám prostě ten dojem, že je ve většině písniček šíleně potlačená (ať už hudbou nebo sborem ... a nejhorší je to v Divide and Conquer ... tuším, že se tak ta písnička jmenuje, nemám to zmáknuté :D ). A Universal Death Squad pro změnu zase navazuje na tu nekonzistentní TQE éru. Takže zatím nevím. Jsem na rozpacích. Asi lepší než TQE, ale žádná sláva. U mě vede RFTI. ;)

Tak jako tak jsem šíleně ráda, že jsem narazila zase na někoho, kdo poslouchá Epicu. ;)

2 Avilan Avilan | Web | 13. října 2016 v 8:21 | Reagovat

[1]: Mně se to na nich právě líbí. Za to když jsem si včera pustila nové album Sonata Arctica, tak jsem začala skoro brečet... To, co se s tou kapelou stalo, není možné.

3 Baryn Baryn | Web | 20. října 2016 v 22:29 | Reagovat

[2]: Tak Sonatu moc neposlouchám, ale popravdě bych brečela u většiny nových alb, co teď vychází :D Je to bída. :( Epica je na tom ještě docela dobře (samozřejmě podle mě je na tom docela dobře, chápu, že tobě se to hodně líbí :) Já preferuji The Phantom Agony, Design Your Universe a Requiem for the Indifferent), ale třeba z první ukázky z novýho alba Sirenie úplně nadšená nejsem.

A děkuji za návrh s tou bakalářkou. Podle mě ta domestikace by mohla být docela zajímavá, jen aby jim to na škole přišlo dostatečně vědecké. :D

A omlouvám se, že odpovídám až teď, ale byla jsem nemocná. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama