Ameriko, Ameriko...

9. listopadu 2016 v 11:13 | Avilan |  Mé myšlenky
Asi není nutné více popisovat, o čem chci psát - volby v USA.

Nejsem nijaký politický nadšenec, nesleduji prakticky ani politické dění u nás (nemám na tu šaškárnu čas, stejně všichni jenom naslibují a jakmile si sednou zadkem na vyhřátou židli, tak už je lidi a sliby nezajímají, hlavně, že mají jisté svoje penízky). Ale stejně mi to nedá a napíšu pár vět.Nevím, jak Vám, ale mně přišlo to neuvěřitelné medializování těchto voleb k smíchu. Myslím, že tolik reportáží a zpráv nebylo ani kolem parlamentních a prezidentských voleb u nás. Na jednu stranu si říkám - co je mi do pytle po nějakých amících? Já jejich občan nejsem, tak proč mi to pořád všichni ze všech stran předhazují? Když si budu chtít něco zjistit, tak se mrknu na jejich zpravodajské servery.

Navíc to, jak tyhle volby byly hlavně o házení špíny na protivníka, mě opravdu rozesmálo. Jedni vytáhli špínu na Trumpa, za pár dnů se zase dočtete špínu na Clintonovou. To mi přijde jako by se hádali puberťáci, nepřišlo mi to vůbec seriózní tahat věci z minulosti. Vždyť je snad každému jasné, že vlivní bohatí lidé asi nejsou zrovna příkaldem slušných bezúhonných občanů. I když jsem se o americké prezidentské volby nezajímala, tyhle věci na mě útočily ze všech stran. Jestli jsem přijela domů z Brna a zapla televizi, byly tam volby. Když jsem zapla facebook, vyskočily na mě volby. Prostě i když jsem nechtěla, všude to na mě útočilo.

Vtipné mi na těchto volbách přišlo i to, že si lidé museli prakticky zvolit mezi jedním a druhým zlem. Respektive, co bude pro ně menší zlo? Na jednu stranu jsem ráda, že nevyhrála Clintonová. Přeci jenom vyhrožování Rusku válkou by ublížilo i nám. Více zbraní v domácnostech - to je zase co za šaškárnu? Tahle paní trošku na stará kolena zešílela a hraje si na drsňačku. A pak Trump, který si nevidí s prominutím do huby jako náš pan prezident.

Na druhou stranu si myslím, že se stejně dít nic nebude. Stačí se podívat k nám. Všichni mají před volbami tolik slibů a za pár let zjistíte, že z těchto slibů prakticky téměř nic nedodrželi a nic nedělali. Vždyť jsem někde četla i o Obamovi, že za těch jeho x prezidentských let splnil minimum svých předvolebních slibů. A kdo si myslí, že to tak bude stejně i s novým prezidentem?

Prezidentem byl zvolený Trump. A já říkám - no a co? Za prvé, já žiju v Česku a jsem opravdu ráda, že už na mě asi po roce nebudou všude číhat zprávy o amerických prezidentských volbách. Navíc jak všichni favorizovali Clintonovou a jak Trump nemůže vyhrát. No a jak to dopadlo. By mě zajímalo, kdo tyhle výzkumy v našich médiích dělá, opravdu. I Simpsnovi před patnácti nebo kolika lety věděli, že bude prezidentem :D. To mě vážně pobavilo, když jsme se nedávno s přítelem dívali na díl, kde figuroval jako prezident.

Jsem opravdu zvědavá, co se teď ve státech změní. Zda opravdu Trump bude usilovat o vystěhování imigrantů. Dle mého bude buď opravdu "bojovat" za ty své sliby a hodně toho udělá (a pak se budou lidi ptát, jestli by opravdu nebyla menším zlem Clintonová), nebo bude jenom kecat a téměř nic nedělat (na to vsázím já, tak uvidíme).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 9. listopadu 2016 v 14:32 | Reagovat

Já jsem to vůbec nesledovala a upřímně jsem zjistila až dnes ze Seznamu, že se vůbec něco takového odehrálo :-)

2 Avilan Avilan | Web | 9. listopadu 2016 v 14:35 | Reagovat

[1]: Jako na mě nějaké články vykukovaly pořád. Navíc mám i pár spolužáků z gymplu, co šli studovat politologii nebo práva, takže jsem facebook měla volbami naprosto přeplněný. A už jenom nadpisy byly opravdu vtipné a vypovídaly o férových kampaních :D

3 Val Val | 9. listopadu 2016 v 15:16 | Reagovat

S tím medializováním souhlasím, ovšem ti musím trošku oponovat v tom, že tu nikoho volby nezajímají. Popravdě řečeno by měly zajimat každého. Přecijenom je to stát, který určuje snad všechno od válek až po přijímání uprchlíků v EU. Je to po Rusku společtě s Čínou ten nejvlivnější stát. A můžeme se vsadit, že i v ČR má vliv. Sice ne tak veliký, ale má.
Taky jsem doufala, že to vyhraje Trump a jsem i docela ráda. Hillary totiž nětšinou svoje činy nepromýšlí (což se dá vidět i v její funkci jako ministryně zahraničí za Obamy) a nejspíš by byla jenom otázka času, kdy by zacala i válka v Evropě a to by už tak vtipné nebylo...
Článek se mi celkově líbil. Sice s některými částmi nesouhlasím, ale to je věc názoru. (Předem se omlouvám za chyby) :)

4 Avilan Avilan | Web | 9. listopadu 2016 v 15:22 | Reagovat

[3]: Jako ano, ten stát tady má samozřejmě neuvěřitelný vliv. Jenomže když nemůžu volit, nepotřebuji po každém vkročení na net číst všechno možné o těch volbách. Spíš to medializování těchto voleb vidím jednoduše jako vlezdoprdelkovství právě amíkům. Všichni nám je předhazují, jako by se nikde jinde nic důležitého nedělo.

5 Val Val | 9. listopadu 2016 v 15:33 | Reagovat

[4]: Právě jsi mi připomněla, že jsem něco takového chtěla do sveho komentáře taky dopsat, ale zapomněla jsem. :D Takže vlastně souhlasím. :)

6 naoki-keiko naoki-keiko | E-mail | Web | 27. listopadu 2016 v 7:26 | Reagovat

Upřímně mě taky děsí, jak ty volby dlouho trvají. Vždycky když jsem jednou za čas najela na nějaký novinářský server a tam am. volby, měla jsem pocit, že už to skončilo a že zase mi uniklo kdo tím prezidentem je nebo tak. Upřímně je mi to lhostejné tím způsobem, protože nejsem jejich občanem a volit nemohu, ale furt to všichni řeší. I teď po volbách- nechápu. Nemají jejich volební právo (mimo občany USA) a navíc už je stejně po volbách.

Souhlasím s tím, že je potřeba mít aspoň trochu povědomí o tom co se děje ve světě, ale asi takhle: v USA se volí nejmocnější muž/žena planety a výsledek voleb. Tečka.

7 Avilan Avilan | Web | 27. listopadu 2016 v 8:49 | Reagovat

[6]: Novináři dělají jednoduše z komára velblouda. Nafouknutá bublina, nic víc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama