Fajn brigáda

2. listopadu 2016 v 10:36 | Avilan |  About me...
Nějak mě chytla psací nálada. No, nejspíš to bude tím, že tu přede mnou zrovna leží zápisky do mikrobiologie a mám otevřenou prezentaci o fotosyntetizujících bakteriích a nějak se mi do toho nechce. Už jsem stihla vyprat ručníky, dát myčku a protože mám všechny hrnce v ní, tak si ani nic ukuchtit zatím nemůžu, takže jediné místo, kde můžu prokrastinovat, je blog. Jo, mohla bych si jít ještě psát s kámošema na fb. Ale to si nechávám na odpoledne a večer, až budu v práci.
A o práci bych se chtěla trochu rozpovídat.Minulý článek byl mírně depresivní, člověka to jednou musí chytit, že jo. Protože být pořád šťastný a bezstarostný, by byla nuda. Jako já jsem šťastná, hlavně v Brně, když jsem ve svém bytečku s přítelem. Jenomže právě kvůli těm neshodám s rodiči (nejen kvůli tomu), jsem se rozhodla, že bych si mohla najít v Brně brigádu, když už teda jdu ke státnicím až v únoru (sakra, už v únoru!!!!).

Nebojte, nejsem nějaké nefakčenko, už 6 let po sobě mívám brigádu celé léto, co jsem na vysoké, tak i přes září u taťky v práci, kde narozdíl od něho sedím v kanclu. Tento rok jsem si dokonce zkusila naplno za někoho pracovat, to bylo fajn. Jinak většinou totiž dělám práce za x lidí, co zrovna potřebují, ale protože byla jedna kolegyně na dva týdny na dovolené, tak jsem to vzala za ni + jsem samozřejmě ještě musela stíhat i něco navíc, když někdo něco potřeboval.

Ale nemám psát o letní brigádě!

No, tak jsem si našla brigádu v Brně. Měla jsem jasno - chci prodáat. Zní to šíleně, ale víte co. Jeden rok jsem u táty byla na dílně na elektru a bavilo mě to. Jinak jsem seděla v kanceláři a i když jsem tiskla výrobní dokumentaci atp, nějak mě chytla představa, že bych chtěla prodávat. Nejdřív mě napadlo Tesco, Albert a tak. No v Tescu, které mám u bytu, mi řekli, že asi budou mít plno a navíc ty personalistky byly takové arogantní nány, že už jsem se za nima nechtěla zastavit znovu. A v Albertu mi zase řekli, že bych tam chodila, jenom jak by potřebovali, někdy třeba jenom na tři hodinky týdně a jindy celý týden. No, na to bych se jim taky mohla. Chtěla jsem brigádu, kde bych si mohla víc já určovat, kdy přijdu, kdy se mi to hodí (jo, sice sedím celé dny na bytě a jenom se učím, ale přece jenom je dobré si i tu brigádu nějak rozložit). A protože jsem měla čas, byl teprv srpen a já hledala brigádu až od října, tak jsem se mrkla do nákupních center, že bych mohla prodávat někde v oblečení.

Jenomže díky tomu, že byl pořád čas a všude chtěli nástup hned. Tak jsem nemohla nic až od října najít. Až mi pak zavolali z jedné bižutérky, ať si zkusím zavolat v půlce září. No, já zavolala a mohli ještě nabírat. Tak prodávám v bižutérce. Mám tak dvě - tři směny týdně, kolem 5,5 hodiny, někdy jenom 3,5. Přijde mi to fajn. Sice tam celou dobu stojím, ale zatím tam není žádný frmol, třeba včera jsem prodala jenom dvě věci a dokonce se tam zastavili další dva tři lidi, co okukovali, ale jinak nic. Takže jsem celou dobu trčela na mobilu. Bohužel se tam nesmím učit.

Ale je fajn, že když mám směnu odpoledne do večera, že se učím dopoledne a pak i když přijdu domů. Jenom teda koukám jako puk, že holky si hodně ruší směny. Máme nejdřív nahlásit, kdy máme čas, kdy můžem, naplánovat si věci. A pak najednou zjistí, že ten a ten den nemůžou (ovykle pár dnů před tou směnou). Když mám přece naplánované směny, tak si musím svůj čas zorganizovat tak, abych mohla. Navíc ještě když jsem řekla, že v ten den budu moct :D.

Jsem tam od října a v půlce prosince bych chtěla končit. Abych se mohla fakt naplno věnovat státnicím. Mám o starost míň, že mám odevzdanou bakalářku, ale i tak. je toho strašně moc. Jako naučit se všechny povinné předměty, co jste za 3 roky měli, krása. A to jenom díky přesunu oboru. No prostě krása :D

Ale chci ty státnice udělat. Chci. Musím kvůli sobě. Od svých čtrnácti let o podobném oboru sním. Tak to teď přece nepokazím, když jsem tak blízko, no ne?

Při magistrovi bych si chtěla udělat i učitelské minimum. Sice si teď říkám, že tohle je obor mých snů. Ale nikdy neuškodí rozšířit si obzory. Navíc si myslím, že i učitelství by mě bavilo. A zkombinovat vědu a učitelství, to mi přijde naprosto geniální.

Jsem za tuhle brigádu ráda. Navíc každá korunka navíc se hodí, ještě k tomu před Vánoci.

Vidíte to, máte už nějaký dárek k Vánocům? Já teda vůbec nic :D. Ale protože mi v pátek dojede do Brna kámoška a pudem na nákupy, tak možná už něco koupím. Sice nejsem příznivce toho bláznění kolem vánoc čtvrt roku dopředu, ale přece jenom když se teď musím učit na ty státnice, tak než lítat dva týdny před Vánoci po obchodech a po Brně, tak už něco splaším teď. Ale vůbec nevím co. Nemám tucha, co koupím hk :D. Chci mu koupit něco originálního, ale zároveň, aby z toho něco měl. Nevím, v kupování dárků nejsem dobrá. Ovykle koupím nějaké knížky, šály, ponožky, kalendáře, diáře a tak. Teď bych teda našim chtěla koupit tonometr. Docela to nechápu. Babka aj mamka mají problémy s tlakem, ale tonometr nemají. Tak nějaký levný snad seženu, protože nekradu :D.

No nic, myslím, že mi ty fotosyntetizující bakterie stejně nikam neutečou, tak na ně jdu radši vlítnout.

Mějte se!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Silwiniel Silwiniel | Web | 4. listopadu 2016 v 19:14 | Reagovat

Ta brigáda zní dobře :) Státnice určitě zvládneš, neboj! Přeju ti hodně sil do učení! A jaký obor vlastně studuješ? Ani nevím, jestli jsi to někdy psala, už mi asi neslouží pamět :-D

2 Silwiniel Silwiniel | Web | 8. listopadu 2016 v 9:05 | Reagovat

Ty jo, tak ten obor zní hodně složitě! Tak to ti přeju ke státnicím hodně štěstí, když vám ještě takhle udělali zmatky v předmětech.
Pohovorů se neděs, s takovým vzděláním určitě najdeš práci lehce :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama