Urážky v diskuzích

21. prosince 2016 v 2:48 | Avilan |  Mé myšlenky
Poslední dobou jsem si dost všimla, že v mnoha diskuzích na různých blozích se vyskytují jistá individua, která za každou cenu musí někoho shodit, v horším případě urazit či slovně napadat. A to jsem si donedávna myslela, že je toto jednání výsadou novinek nebo idnes.
Jako by lidé nemohli normálně diskutovat, respektive ve vší slušnosti.

Shrnu své poznatky: Článek autora třeba na téma: Jsem pouze pro ježdění městskou hromadnou dopravou.


1) Většina diskutujících je proti autorovu stanovisku, semknou se jako psi a jsou proti autorovi. Městskou jezdí přece jenom socky. Slušnost je pomalu opouští.

2) Většina diskutujících souhlasí s autorem. Jakmile se objeví člověk s jiným pohledem na věc, bez milosti jej čeká kupa urážek, posměšků či nadávek.

3) V dikuzi se zapojuje člověk, který má potřebu hlavně někoho potopit a zanadávat si a je mu vlastně jedno, o čem článek je.


Mám pocit, že se pomalu vytrácí slušnost. Já vezmu v klidu, když něco řeknu nebo napíšu a dotyčný mne vyvede z omylu. Ale slušně. O co hůř, když někde napíšete svůj názor a jste posláni do prdele. Doslova. A označeni za debila, kreténa.

Uvedu dva příklady.
Článek o antikoncepci. Autorka je razantně proti. Uvádí své vlastní, generalizující zkušenosti. Tohle byl případ 2). Většina diskutujících s autorkou souhlasila. Ale tím způsobem, že ti, kdo vlastně sdílí opačný názor nebo zkušenost, jsou blbové. Ale když čtete, že například než brát antikoncepci, radči lupnu pár prášků ibalginu, tak si jenom ťukám na čelo. Místo jednoho zla volím jiné zlo. Ty si ničíš zdraví antikoncepcí, ale že já si ničím zdraví ibuprofenem a dalšími látkami, které způsobují taky nejrůznější zdravotní problémy, to už je přeci dobré! Respektive nejde o tu problematiku antikoncepce, ale vyloženě o to, že já jsem lepší než ostatní, i když si vlastně zakládám na poškozování zdraví jiným způsobem. Aneb že se ženské hormony dostávají do pitné vody. Ale po napsání, co antibiotika? Na to už nikdo nereagoval, že ano... Aneb vždycky je ve společnosti určité téma, záležitost, proti které se bojuje, ale zároveň se přehlíží zbytek, který s tím souvisí. Všechno nemůže být jenom černobílé.

Článek na téma domácí porody. V diskuzi jsem si všimla individua, které se ostře pouštělo do lidí, kteří nesdíleli jeho názor. Respektive jak by řekla spolu s autorkou - ne názor, ale blbost. Jedná se o případ 1) a 3). A tak jsem zkusila štěstí a měla jsem pravdu. Napsala jsem něco ve smyslu, že nejsem proti domácím porodům, že každá žena má přece právo se rozhoudnout podle sebe, ale že já bych doma zrovna nerodila. Pak jsem byla poslána do prdele a mé názory a názory vlastně všech jinak smýšlejících lidí byly označeny za kreténské (respektive že se za slůvkem názor schovává lidská blbost a chabá, zaobalená obrana). A to jenom proto, že jsem se zastala diskutujícího tím, že jsem napsala, proč by někdo nemohl mít na určitou věc svůj názor a upřesnila jsem informace o antisepsi. Docela jsem to nepochopila. Vlastně jsem souhlasila s autorkou článku, ale mé komentáře byly převráceny tak, že jsem vlastně kretén, co píše nesmysly, které opírá o slůvko "názor". Takže pozor, ženy. Pokud nechcete rodit doma, jste kreténi ;)
Osoba mi připadala jako rytíř autorky blogu, která diskutovala v mezích slušnosti, i když ostře (ale jak psala, nemůže být na lidi příjemná, když píšou takové blbosti), zatímco ta dotyčná osoba byla rovnou urážlivá. Připomnělo mi to - hele, nemám ti jak vysvětlit to, co jsi napsala, ale protože se mi to nelíbí, tak tě pošlu do prdele, já si zvýším krevní tlak, z tebe udělám vola a já budu vlastně vypadat jako velký machr. Prostě mi je líto těch lidí, co tam něco napsali a museli se s tímhle individuem následně hádat. Je to něco jako mašina na hádky :D. Já osobně jsem úplně ztratila chuť si o dané problematice zjišťovat další věci, ta osoba mne opravdu znechutila. A pak se tam vlastně můžou divit, že lidé zůstanou hloupí, když se takhle k nim někdo chová. Jedná se vážně o úžasný blog, určitě bych se tam dověděla tolik zajímavých a podnětných věcí, ale opravdu nemám chuť tam pak znovu někde narazit na komentáře tohoto člověka. Opravdu ne.

Já chápu, že kdyby se třeba lidi bavili o tom, že 1+1 vždycky budou 2 a přišel tam člověk, co by jim to vyvracel. Ale ohánět se tím, že když je někde něco napsané, že si už nikdo nemůže myslet něco jiného...
To je jako kdybych se pustila do osoby, která mi na blogu napsala komentář, že Floor energicky na koncertě nevypadala, když jsem psala, že tak vypadá. Nebo že se někomu nelíbí kniha, která mne uchvátila.

Já osobně mám ráda, když se podobné věci nesou v duchu zamyšlení. Respektive tady máte taková a taková fakta, teď si to promyslete a udělejte svůj vlastní závěr. A ne - tady vám cpu to a to a prostě takhle to je a ne jinak a jestli si myslíte, že jo, tak se Vám jdu vysmát a udělat z Vás vymaštěnce.

Jednoduše už vím, že jakmile si na nějakém blogu všimnu v diskuzích podobných náznaků, raději se nebudu zapojovat. Vážně to nemá cenu. Raději zůstanu u svých oblíbených blogů, kde mě tohle nepotká.

Možná je to i riziko známých a hodně navštěvovaných blogů, že se právě tam budou zdržovat podobní lidé. Nebo riziko právě kontrovezrních článků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nemessis Nemessis | Web | 21. prosince 2016 v 3:05 | Reagovat

Ty mne štvou
-Spřátelíš?

2 Dorothypoisa Dorothypoisa | E-mail | 17. července 2017 v 21:59 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170717

3 DorogiKRDe DorogiKRDe | E-mail | 24. srpna 2017 v 19:49 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в Краснодаре и г.Белореченск. Решение любого вопроса по асфальтоукладке и дорожным работам. Оперативно

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... +7(861)-241-23-45
___________________________
вакансии благоустройство оренбург
благоустройство парков барнаула
благоустройство балкона в москве
омск благоустройство города
сокращение благоустройство

4 Petermot Petermot | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 7:36 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama