Líčení

22. února 2017 v 11:06 | Avilan |  Mé myšlenky
Přečetla jsem si před časem pár článků na téma Líčení. Jednalo se ve směs o negativní články. Chci zde shrnout pár bodů, které ženy používají jako argumenty k tomu, proč se nelíčí a pak své důvody, proč se líčím já. Navíc je líčení a líčení. Každý člověk pod tím vidí něco jiného. Někdo si líčení představuje jako trávení hodiny denně ráno před zrcadlem a někdo jenom nanesení řasenky nebo lesku. Navíc téměř nikdo se nelíčí každý den a stejně výrazně. Naopak někdo bez řasenky nevynese ani smentí.


Tak pojďme na to!
Časté argumenty žen proti

- Nevypadám přirozeně a klamu své okolí
 • Ano. I obyčejná řasenka a rtěnka pozmění dotyčnou. Ale proč by se žena měla zajímat o to, co si o ní myslí její okolí, když všechno dělá kvůli sobě? Máme teda radši chodit úplně nahé, protože je to nejvíc přirozené?
- Muži se musím líbit nenalíčená
 • Jo, asi by byl problém stýkat se s mužem, když mám na sobě tunu make upu. Pak by mě ani nepoznal. Tohle je celkem logický argument. No, kdybyste se mu nenalíčená nelíbila, rozhodně byste to poznala. Opustil by Vás.
- Muž mě musí brát takovou, jaká jsem
 • Stejně jako já beru muže takového, jaký je on. Přece bych nebyla s mužem, kterému by na mně něco zásadního vadilo. To by asi k ničemu nevedlo. Ani já bych nebyla s mužem, na kterém by něco důležitého vadilo mně.
- Muž líčení nemá rád a proto se nemaluji
 • Omezovat se kvůli muži? Přestat dělat něco, co mám ráda? Opravdu? Hodně špatná výmluva. Kdyby mi můj přítel řekl, že se mu nelíbí můj obor, který studuji, tak asi papa. A stejné je to i s líčením. Přece se nebudu kvůli někomu omezovat?
- Testování kosmetiky na zvířatech
 • A co se dneska na zvířatech netestuje? Je to smutné, ale je to tak. I když si koupíte kosmetiku, na které je napsáno, že není testována na zvířatech, není to úplně pravda. Konečná firma, která vyrábí třeba ten make up, tak na zvířatech testovat nemusí, ale jejich dodavatelé tímto již omezeni nejsou a mohou jednotlivé komponenty na zvířatech testovat. Tudíž ani označení "netestováno na zvířatech" nemůžete brát vážně. Víte, já hlavně vidím chudinky na kožešinových farmách. Kolik těchto žen si všímá jich? Nejsem necita, ale muselo by mi pak vadit už opravdu všechno. Zvířata trpí na farmách, na jatkách, u souseda na dvoře.
 • Navíc existuje i přírodní, bio kosmetika. Co jsem četla, tak jsou rodinné firmičky, které své produkty prodávají. Tudíž neobsahují žádné chemikálie atd, jsou vhodně i na hodně citlivou pleť. A odpadne testování na zvířatech.
- Líčení neprospívá pleti
 • Ženy, které psaly články, které jsem četla, zazdívaly v podstatě veškerou kosmetiku. Vyznívalo to tak, že nepoužívají ani pečující kosmetiku. No, pak se nemohou divit ;). I žena (nebo dívka), která nepoužívá pečující kosmetiku, si taky moc nepomáhá, i když se vůbec nelíčí.
- Stojí to peníze a je to zbytečné
 • A to nové triko bylo zadarmo? Je tedy zbytečné koupit si novou sukni? Je špatné něco na tom mít pocit, že vypadám hezky? Že se sama sobě líbím? Vždyť je to stejné jako oblečení. Pokud se chci líbit, mít pocit, že vypadám hezky, asi nevyrazím na koncert ve špinavých teplácích. Stejně tak nepůjdu rozcuchaná nebo bez voňavky či deodorantu. Stejně tak se můžu i namalovat.

- Nejsem to já, líčení je přetvářka a klamání okolí
 • A co když se žena prostě cítí dobře a je jí jedno, co si myslí ostatní? Co když je to její koníček? Jde hlavně o to, jak se cítí žena. Je to vážně skvělý pocit se hezky obléknout, nalíčit a připadat si sama sobě krásná. Tyto ženy by to taky občas mohly vyzkoušet.
- Nalíčit se zabírá mnoho času
 • Jak jsem psala už v úvodu, je líčení a líčení. Když nemám čas, tak se nenalíčím. Já líčení beru i jako formu relaxace. Pustím si dobrou hudbu nebo seriál a jdu na to.
- Nalíčená vypadám starší
 • Nalíčit se dá i tak, aby žena vypadala mladší. Když chci, tak hned nevypadám na svůj věk. Já obecně nenalíčená vypadám starší a když líčením docílím opačného efektu, skáču metr vysoko.

Proč, jak a kdy se líčím já

Dejme tomu, že malovat jsem se začala někdy na základce, když mi bylo 13-14. Nahodila jsem řasenku a zakryla pupínky. Když jsem chodila na střední, začala jsem používat lesk na rty a postupně i lehký make up. To mi zabralo vždy maximálně dvě-tři minutky. Když jsem nestíhala na autobus, tak jsem šla jenom tak. Když jsem začla chodit na vysokou, tak jsem se nemalovala prakticky skoro vůbec, jenom když jsem opravdu měla čas a nikdo nebyl v koupelně, protože jsme byly na bytě 4 holky a v pokoji jsem se nemalovala, protože holka z mého pokoje obvykle ještě spala.

Ale asi tak rok - dva zpátky, když jsem se přestěhovala, jsem bydlela s holkou, která se líčila hodně a taky mi toho dost předala. Pak mi spolužačka začala posílat videa českých blogerek s návody na líčení. A tak jsem začala experimentovat.

Když jsem šla s přítelem ven nebo na koncert, tak jsem se začala víc líčit. Make up, korektor, kouřovky, linky, bronzer, tvářenka atd. Jak jsem se postupně začala zlepšovat., do toho pocitu, že mi to opravdu sluší, jsem se zamilovala. Vždycky jsem měla problémovou pleť. Ale když se o svou pleť starám, tak se mi nezhoršuje, poslední dobou se i zlepšuje, čehož si všiml i přítel. Na podzim jsem si našla brigádu, do které jsem nemusela vstávat o půl paté ráno. Protože přítel vstával v půl sedmé a já měla odejít z bytu v 9, tak jsem samozřejmě neměla moc co dělat. Tak jsem se pak líčila i tam. A zase jsem se zlepšovala a fakt mě to líčení chytlo.

Nemyslete si, že když Vám muž říká, že se mu líbíte nenalíčená, že ho nenadchnete nalíčená nebo že se za namalovanými holkami neotočí. To jsou fakt kecy. Nebo spíš takových chlapů moc není. I když Vám bude tvrdit, jak se mu nenalíčená líbíte, stejně pak bude moct nechat oči na ženě, která kolem něj projde výrazně nalíčená. Navíc chlapi mají rádi, když vidí, že se jejich holka o sebe stará a záleží jí na tom, jak vypadá. I můj přítel několikrát řekl, že si mě bude muset víc hlídat, když jsme spolu někam šli, protože mi to zrovna hodně seklo. Já nepatřím mezi ty přirozené krásky, takže jsem ráda, když se nalíčím a opravdu mi to sluší. Závidím všem těm holkách, které jsou krásné a jemné líčení jejich krásu ještě podtrhne.

Rozhodně nepatřím mezi ty, které by bez nalíčení nevyšly z domu. Jenom mi mnohdy přijde. že ty ženy nebo dívky, které odsuzují ty nalíčené, to dělají z toho důvodu, že se líčit neumí nebo samy se sebou nejsou spokojené a takhle si hladí ego. Pak to házejí na chlapy.

Druhým případem jsou samozřejmě ženy, které nebaví si dát ani řasenku nebo se samy sobě prostě nalíčené nelíbí a nepotřebují si takhle zvyšovat sebevědomí. Důležité je cítit se sama se sebou spokojená. Nebo jsou dívky na tyhle produkty alergické nebo jim zhoršují pleť.

Ale opravdu mi vadí, když někdo někoho odsuzuje kvůli něčemu, co neumí nebo nechce a myslí si, že je něco víc a druhé odsuzuje. Až mi bude 50, bude asi pozdě na dohánění v líčení.

Jo, co je příšerné, jsou dnešní puberťačky, které už snad ve dvanácti chodí zmalované jako štětky. Nebo patnáctky, co pak vypadají jako dvacítky. To asi pleti moc neprospívá v tak mladém věku. Navíc, kdo ví, jak se o svou pleť starají, jak ji odličují, jestli ji hydratují atd.K pochopení, v žádném případě tu zase já neodsuzuji slečny nebo paní, které se nelíčí. Pouze reaguji na negativní články s tím, že každá mince má dvě strany. Neznamená to, že rovnou musím opovrhovat těmi, kteří se nelíčí, protože já se líčím. Teď jsem stejně měla období státnic a naposledy jsem se vyloženě nalíčila na silvestra a ke státnicím na sebe šupla řasenku a lesk. Ale musím Vám říct, že se děsně těším na víkend, až s přítelem vyrazíme ven a já si zase sednu ke svému zrcadlu a otevřu šuplík s věcmi na líčení.

Mějte se krásně a skládejte básně!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M. M. | Web | 22. února 2017 v 14:56 | Reagovat

Já se líčím jen, když jdu někam mezi lidi. Nedělám to pro ostatní, ale pro můj dobrý pocit z toho, že mě to baví a líbí se mi dlouhé černé řasy (ne takové ty pavoučí nohy, když se to přežene) a sjednocená pleť.
Jinak články, o kterých jsi psala mě neskutečně vytáčí. Ale nejvíc mě štvou ty články typu, že příčinou akné je makeup a že kdo má akné, nemá ho nosit, protože si ještě víc ucpává póry... Spoustě lidem nedochází, že akné je hormonální problém. To sice neubírá na důležitosti čištění a hydratace pleti, ale jde o ten princip.

2 Avilan Avilan | Web | 22. února 2017 v 15:21 | Reagovat

[1]: Jojo... Mnohdy si lidi vymýšlejí podobné nesmysly a taky mě to dost vytáčí. Já sama mám s akné velké problémy, ale pokud se člověk o pleť řádně stará, tak se nemusí nechat omezovat. Dlouhé řasy taky neuvěřitelně zbožňuju :)

3 Siginitou Siginitou | Web | 27. února 2017 v 14:53 | Reagovat

Tak to já se vůbec nelíčím, nějak mě to ani nebaví :D
Kdysi sem se líčila to jo ale teď už ne.

4 Avilan Avilan | Web | 28. února 2017 v 7:48 | Reagovat

[3]: Si taky myslím, že mě to určitě za nějaký čas přestane bavit :D

5 Eliss Eliss | Web | 4. března 2017 v 20:32 | Reagovat

Já se nemaluju, je to pro mě nepřirozené :-)

6 Lenča Lenča | Web | 4. března 2017 v 22:09 | Reagovat

[5]: Mám to podobně :-)

7 EssayErudite EssayErudite | E-mail | Web | 26. července 2017 v 14:32 | Reagovat

Essay writing Service - EssayErudite.com

We value excellent academic writing and strive to provide outstanding <a href=https://essayerudite.com>essay writing services</a> each and every time you place an order. We write essays, research papers, term papers, course works, reviews, theses and more, so our primary mission is to help you succeed academically.

Don't waste your time and order our <a href="https://essayerudite.com/" />essay writing service</a> today!

8 Josephthums Josephthums | E-mail | 1. srpna 2017 v 0:14 | Reagovat

<a href=https://goo.gl/qfzBMQ>BrainRush</a> – натуральное средство на основе мицелл, вытяжек и концентратов лекарственных растений с добавлением глицина, биотина и комплекса витаминов В.
Улучшает передачу нервных импульсов и работу всех отделов головного мозга, помогает при нарушениях функции памяти.
BrainRush легко усваивается организмом и начинает действовать максимально быстро, дополнительно воздействует на функции эндокринной, имунной и нервной систем.
Эффективен в любом возрасте.

<a href=https://goo.gl/qfzBMQ>BRAINRUSH</a> – ЭТО УНИКАЛЬНОЕ СЕРТИФИЦИРОВАННОЕ СРЕДСТВО

Не содержит ГМО Не содержит вредных для здоровья красителей.
Не содержит вредных для здоровья консервантов.
Не имеет противопоказаний.
Запатентованный синергический фитокомплекс.

<a href=https://goo.gl/qfzBMQ>BRAINRUSH</a> исключительно натуральные компоненты, не наносящие вреда организму.
Активные вещества корневища солодки, шалфея и пустырника пятилопастного повышают устойчивость нервных клеток к кислородному голоданию, активизируют
умственную деятельность, способствует улучшению памяти и сна.

9 DannyCrync DannyCrync | E-mail | Web | 19. srpna 2017 v 16:12 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

10 GeorgeUnsew GeorgeUnsew | E-mail | Web | 24. srpna 2017 v 6:55 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>млм база сетевиков, инель бизнес сетевой</a>

11 Agustinelert Agustinelert | E-mail | Web | 11. září 2017 v 21:29 | Reagovat

cbd oil for pain management cbd oil for sale in colorado <a href=https://www.instapaper.com/p/6064051>cbd oil for cancer dogs</a> best cbd oil for cancer treatment

cbd oil for cancer prevention cbd oil for oral cancer in dogs <a href="https://notehub.org/dlh0e">recipes for using cbd oil for pain control</a> cbd oil for anxiety reviews

12 AlysonQpy AlysonQpy | E-mail | Web | 9. října 2017 v 3:12 | Reagovat

Hi everybody! Recently I have been dealing with a lot of Problems. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramadol-50-milligrams>read more</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

15 AlysonYks AlysonYks | E-mail | Web | 29. října 2017 v 15:31 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama