YouTube

5. května 2017 v 9:42 | Avilan |  Mé myšlenky
Taky si pamatujete dobu, kdy jste zašli na YouTube poslechnout si své oblíbené písničky a podívat se na nejnovější klip Vašeho oblíbeného zpěváka? Omrknout trailery k nejnovějším filmům?

Dnes ale spousta lidí míří na YT s jiným záměrem. Jdou se podívat, jaká nová videa natočil jejich oblíbený "jůtuber".

Co si o těchto vycházejích hvězdičkách myslím?

Lhala bych, kdybych tvrdila, že tohle jde mimo mě nebo že se na žádná taková videa nekoukám. Když potřebuju pauzu od učení nebo si chystám oběd, na vymazání hlavy si něco takového pustím. Správně, na vymazání hlavy.

Sleduju teda většinou jenom videa skrz líčení. To je asi tak jediné, co mi může něco dát. Ale lidi, opravdu se koukáte na to, co má nějaká slečna v kabelce? Zajímá Vás nějaká osmnáctiletá holka, která natočí, jak se chovají slušní lidé a burani na dovolené?

Mám adblock, takže mě aspoň neotravují nějaké reklamy, na kterých se snaží tito lidé vydělávat.

Myslíte si, že tento trend bude mít trvalejší charakter? Já teda ne. Jako je to se vším, hádám, že i tenhle trend do pár let vymizí, lidé se na to přestanou dívat. Protože upřímně, stejně ti lidi (většinou teda náctiletí nebo aspoň dost mladí) natáčejí prakticky to stejné pořád dokola a i ti lidé mezi sebou mají dost podobnou tvorbu. Kdo nenatočil ranní a věčerní rutinu, jako by nebyl (berte s rezervou). A bude Vás bavit koukat se i za deset let, jak někdo popisuje, co dělá ráno, když vstane? Asi ne :D

Když na mě vykoukne někdo mladý, kdo se tímhle fakt živí, tak si většinou řeknu - proč nechodíš do práce nebo do školy???

Jasně, teď jim to vydělává. Ale co fakt za těch pár let, až tohle lidi omrzí a dojde jim, že si blbnou mozek koukáním na věci stále dokola? Mnozí řekenete - ale oni budou umět stříhat videa, pracovat s xx programy na počítači, budou mít skvělé vyjadřovací schopnosti, ti si pak práci najdou lehce!

Tak za prvné, za takových třeba 5-6 let budou zase jiné programy. Za druhé je tolik programárů, informatiků (+ těch na vysokých), takže se o práci v tomhle oboru tak leda všichni porvou a tohle jim asi nezaručí místo, budou mít podmínky, jako ostatní a protože v těchto oborech je spousta lidí, co se rvou o místa už teď.. A vyjadřovací schopnosti? Stejný případ. Novináři, mluvčí, akorát se budou rvát o místa s těmi xx dalšími. Ale třeba budu za pár let ta já překvapená, protože budou jůtubeři pořád vydělávat na reklamách a dětech, které je sledují a nebo si kupují jejich knížky (to vážně???) nebo třeba řasy přeprodávané z Číny.

Nemluvím samozřejmě o těch, kteří mají YT spíš jako vedlejšák a mají i normální práci.

A pak mě ještě zaráží - "Ona neudělala ani maturitu." Jistě, vzdělání není všechno. Ale pokud dotyčná osoba ani neumí správně používat svůj rodný jazyk, tak by se jí asi hodilo do té školy chodit.

To mě přivádí na další téma.Spisovná mluva, gramatika.

Pokud tyto "jůtubery" sledují malé děti, nemohou se pak učitelé divit, že jejich žáci mluví nespisovně, neumí skloňovat, mají špatný slovosled. Tohle je věc, ze které mám vždy husinu. Pokud se dotyčný chce prezentovat veřejne, měl by se taky naučit mluvit. Mnohdy mi přijde, že si ti lidi moc neuvědomují, že se prezentují veřejně a svou mluvou a chováním ovlivňují i děti (dejme si ruku na srdce, že nejvíc jůtubery sledují děti a náctiletí). A pokdu takhle mluví lidé, kteří natáčejí videa pár let a nebyli schopní se naučit mluvit, tak se tím asi těžko budou moct živit, pokud s YT skončí.Války.
Pokud je některý "jůtuber" hodně sledovaný, namíří na něj svou pozornost i lidé, kteří chtějí vydělávat na nich. Řeší to, jestli označují reklamy, jestli mažou komentáře atd. Přijde mi vtipné, že i tihle lidé spolu nemohou vycházet a házejí na sebe špínu. Snad každému dojde, že když nějaká holka natočí video o oblečení a strčí tam voňavku, na kterou pěje ódu nebo začne mluvit o jídle, tak je asi jasné, že jí za to někdo zaplatil. Stačí používat rozum. Ale že se toho pak chytí i ostatní liid, kteří natáčejí jenom tohle... Ach jo. Měli by někdy i vycházet ven.Pozitiva?

Nechci tu vyjmenovávat pouze negativa. Pro mě jsou opravdu užitečná videa o líčení. Mnohé holky a i paní mají neuvěřitelný talent a musím říct, že mne mnohé naučily.

K tomu mnohé "jůtuberky" recenzují produkty z dekorativky i pečující kosmetiky. Otázka samozřejmě je, na kolik jsou tyto recenze pravdivé, vzhledem k tomu, že holky většinou dneska už recenzují produkty, které jim byly zaslány firmami. Mohou říkat jak chtějí, že recenzují pravdivě, stejně jim to moc "nežeru". Dejme příklad. Paletka za stovku z drogerky. Při nanášení na víčko práší. Blogerka ji zkritizuje, jaký je to odpad. V dalším videu mluví o paletce za dva tisíce. Práší úplně stejně jako ta z drogerky, na očích stíny vypadají taky stejně, ale protože je to drahá paletka, tak milá blogerka řekne, že u takových stínů je to normální a doporučí Vám ji. Ha! Takže spíš musíte dát na sebe a ohodnotit si daný produkt podle toho, jak vidíte, jak se chová a nebrat všechno jako tutovku.Jsem teď opravdu zvědavá, jak dlouho tento trend přežije. Uvidíme.

Sledujete i vy nějaké lidi na YT? Jde to mimo Vás? Je někdo, koho jste třeba dřív sledovali, ale pak Vás něčím úplně naštval?

Pokud jsem někoho pohoršila svým názorem, omlouvám se. Každý máme na všechno jiný pohled a kdo ví, třeba i já za chvíli svůj názor změním, že jo x)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 klavesnicetuka klavesnicetuka | Web | 5. května 2017 v 18:40 | Reagovat

tak to se musím přiznat, že na taková videa nekoukám, na youtoube jdu jen když se chci podívat na trailer k filmu:-)

2 Avilan Avilan | Web | 7. května 2017 v 10:56 | Reagovat

[1]: Sama bych na to asi taky nedošla, jenom moje kámošky mi občas posílaly videa skrz líčení a jak YT doporučuje videa, tak pak člověk mrkne i na něco jiného a vyletí na něho právě takové blbosti :D

3 Rogue Rogue | Web | 8. května 2017 v 22:34 | Reagovat

Chtěla jsem napsat, že fenoménem youtuberů jsem zcela nepolíbená, ale to bych trochu lhala. Když jejich sláva začala stoupat, tak jsem se také posadila k YT, abych se dozvěděla oč jde. Bohužel jsem si ze sledování těchto videí odnášela jen nepochopení - co je na tom skvělého, co je na tom zábavného, co je na tom tak fenomenálního? Neříkám, že Ti lidé nejsou třeba šikovní, když sestříhají video a doplní jej všemožnými efekty apod., pořád mi to nepřijde jako žádný speciální talent :-?
Snad ještě dokáži pochopit video o líčení či tvorbě účesů a jim podobná. Mě osobně sice nebaví, ale proč by ne, když to je něčí koníček. Ale videa typu "co dělám ráno, když vstanu" "co mám v šuplíku, kabelce a kdekoliv jinde" mi přijdouo naprosto nepochopitelná a zcestná. To opravdu někoho zajímá? A opravdu je někdo hoden obdivu, protože ukáže svou skříň? :-x

4 Avilan Avilan | Web | 9. května 2017 v 7:42 | Reagovat

[3]: Já to taky nechápu :D Hlavně taková videa akorát tak nahrávají zlodějům. Ukaž svůj barák nebo byt, někdo zjistí, kde přesně bydlíš a na problém je zaděláno, protože ti lidi samozřejmě i veřejně píšou, který den kde budou...

5 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 28. května 2017 v 17:15 | Reagovat

Koukám na Kovyho. Jenom. Dost inteligentní, schopný bavič. U spouty nepochybně půjde o pitomosti napodobující jiné, snaha zkopírovat co jiný udělal úspěšně, aby taky měli shlédnutí a vydělali peníze, přičemž málokdy opravdu tuší, co taková spolupráce na reklamách obnáší. Jiní se tam ale opravdu naučí jak prezentovat informace a jak prodávat sami sebe, můžou se naučit jak funguje ovlivňování a reklama a upřímně, myslíš, že ti, co nad tím OPRAVDU VÁŽNĚ uvažují, budou šest let stagnovat, nebudou držet krok s novinkami a novými programy a vývojem společnosti, takže po šesti letech boudou zoufale mimo? Tak to nepochybuji, že budou sledovat vývoj dost bedlivě. Akorát že opravdu vážně nad tím zase tolik lidí neuvažuje a drtivá většina toho za chvíli nechá. Jistě, že obecně pak youtubeři vyšumí, ale objeví se jiný trend. Upřímně, před pár lety byli bloggeři lautr to samé, jen místo obrazu a hlasu užívali písemný projev. A taky je lidi označovali za idioty, kteří na růžových blogískách plných blikajících srdíček píšou wypatlanštinou svoje vlhký sny o Tokio Hotel. A ti inteligentí, slušní a schopní se taky zuby nehty bránili, obraceli oči v sloup nad tím, jak jsou házeni do jednoho pytle s blbci a štvalo je, že přesně takové mínění jako jsi tu zveřejnila ty, jen o bloggerech, má většina lidí, co se vlastně o blogy skoro nezajímá, i o nich. Takže před pár lety by přesně tohle spousta lidí řekla i o tobě. Zajímavé. A dá se z toho spousta vyvodit.

Jediný rozdíl byl v tom, že tak masivně v tom nejela reklama, když číst články nechtěl zdaleka každý, a tak se na tom nedala vydělat částka odpovídajícímu platu za jakoukoli jinou práci (ale buďme realističtí, takovou částku taky zdaleka nemá každý, byť trochu úspěšnější youtuber - a když má, zase to automaticky neznamená, že se i vybodnul na školu). Ale princip zůstává stejný.

6 Avilan Avilan | Web | 29. května 2017 v 11:06 | Reagovat

[5]: Je prostě rozdíl, když někdo dělá fakt něco, co má smysl a hlavně nějakou úroveň. Na druhé straně jsou pak ti lidi, co se jenom snaží napodobovat ty úspěšné a ještě neumí mluvit ani spisovně, neumí skloňovat. Mimochodem, růžové blogísky a blogy o Tokio hotel nebo Stmívání, High school musical jsem odsuzovala, i když jsem dávno blogovala sama. Stejně tak i lidi na youtube na sebe hážou špínu sami mezi sebou = je to úplně to stejné :).

Vyvodit se z toho dá jenom to, že normální lidi umí použít nějaký svůj filtr a říct, co je dobré a co ne. Ty sama taky píšeš, že sleduješ jenom jednoho, zřejmě někoho s kvalitní tvorbou, ten do výčtu zbytečností zrovna patřit nebude. Nemůžeš srovnat někoho s kvalitní tvorbou (ať už na blogu nebo na YT) s úplným blbečkem, který dokáže čtvrt hodiny mluvit o ničem. Vem si třeba takovou Týnu :) Ta je tak hloupoučká, až to bolí. Mluvit se nenaučí snad nikdy, nechá si udělat kozy a najednou je všude skoro nahá, protože je musí pořád vystavovat. No sledovat tohle moje dítě, tak to se mnou asi sekne :D.

Určitě ti lidi pak budou mít uplatnění, jakmile tenhle trend skončí, o tom nepochybuji, jenom to budou asi ti, kteří fakt za něco stojí. Protože oni nejsou jediní, kdo pracuje s foťákem, stříháním videa, mluveným projevem....

7 A.S. Pergill A.S. Pergill | Web | 6. června 2017 v 13:09 | Reagovat

K názoru, že lidi přejde sledovat něčí probouzecí, usínací a kdo ví jaké aktivity, si dovoluji citaci z knížky, vyšlé v originále v roce 1889:

"A tak jsme seděli aspoň půl hodiny a popisovali si navzájem svoje nemoci. Já jsem líčil Georgeovi a Williamu
Harrisovi, jak mi je, když ráno vstávám, a William Harris nám vykládal, jak mu je, když jde večer spát; a George
stál na rohožce před krbem a vtipně a působivě nám mimicky předváděl, jak jemu je v noci."

Takže nic nového pod sluncem a tahle móda se jistě časem vrátí (třeba na vyšší technické úrovni). :-)

8 Lucy Lucy | Web | 10. června 2017 v 16:06 | Reagovat

Nesleduji žádného youtubera, když jsem na YouTube začínala chodit, ještě to neexistovalo, a tak jsem tam stále zvyklá chodit kvůli hudbě :-)  .. Podívala jsem se snad jen na jednu slečnu, která vysvětlovala, jak velkochovy trápí zvířata, ale jinak bych asi nenašla moc vážných témat.

V práci se ale starám o jedenáctiletou holčičku a ta hodně sleduje youtubery, úplně tím žije. I ona občas něco natáčí. Je pravda, že má díky tomu báječné vyjadřovací schopnosti, to musím pochválit, jinak je ale smutné vidět, kolik zbytečností, nesmyslů a konzumních věcí youtubeři valí ostatním mladým lidem do hlavy :-(

9 Dol33larpi Dol33larpi | E-mail | 13. srpna 2017 v 0:20 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#GkKND4HNae>
<img>http://0.00000007.ru/3#9dNzv3z5tb</img>
</a>
------------------------
Постоянно большое количество socks и proxy серверов онлайн
сейчас: 33557 IP в 198 странах мира
<b>Очень высокая анонимность - мы гарантируем, что наши эксклюзивные прокси сервера целиком и полностью анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не видоизменяют<b> http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и всех абсолютно соединений без использования VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Утаить или поменять свой IP можно двумя кликами мышки.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ низкие расценки на безлимитный доступ при высочайшем качестве
Наше правило - больше покупаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при завершении периода действия аккуанта.
ICQ бот на всех тарифных планах!
<b>Высококлассная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что необходимо для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#DF42GPznHv>Vip proxy</a>
__________
socks5 купить
купить прокси +для инстаграм
+как обойти блокировку вк
программы блокировки вк

10 Sorolw Sorolw | E-mail | 22. srpna 2017 v 23:17 | Reagovat

Лучшие  БЕСПЛАТНЫЕ секс флеш игры размещены для вас игры без установки онлайн на  https://vk.com/porno_flash_games

P.S. - ЗАХОДИТЕ И ИГРАЙТЕ в порно флеш ИГРЫ БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ на https://vk.com/porno_flash_games

11 Sorozx Sorozx | E-mail | 25. srpna 2017 v 5:27 | Reagovat

СМОТРИ ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО БЕСПЛАТНО http://sexvipka.com/ ПОРНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ЗАЦЕНИ МИНЕТ ЖЕНЫ ДРУГА https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ В ПЕРВЫЙ РАЗ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

12 Sorotq Sorotq | E-mail | 25. srpna 2017 v 5:41 | Reagovat

СМОТРИ В ВЫСОКОМ КАЧЕСТВЕ СЕКС HD http://sexvipka.com/ СЕКС ВИДЕО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СМОТРИ МИНЕТ ЖЕНЫ ДРУГА https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ В ПЕРВЫЙ РАЗ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

13 Soroco Soroco | E-mail | 25. srpna 2017 v 7:17 | Reagovat

СМОТРИ СУМАСШЕДШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН http://sexvipka.com/ СЕКС ВИДЕО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ТАК ЖЕ НЕ ПРОПУСТИ МИНЕТ СЕСТРЫ https://minet-pornosex.ru/ ОРАЛЬНЫЙ СЕКС БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

14 Soroqk Soroqk | E-mail | 26. srpna 2017 v 1:22 | Reagovat

СМОТРИ ГОРЯЧЕЕ ПОРНО ВИДЕО БЕСПЛАТНО http://sexvipka.com/ ПОРНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ТАК ЖЕ НЕ ПРОПУСТИ МИНЕТ ЖЕНЫ ДРУГА https://minet-pornosex.ru/ СОЧНЫЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

15 AlysonVrx AlysonVrx | E-mail | Web | 8. října 2017 v 19:13 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrible experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stuff and whined about his sleeplessness. I totally told him to <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramadol-for-back-pain>link</a> and deal with it.

18 BethanyPay BethanyPay | 20. října 2017 v 13:12 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have loads of work to do next week month. Plus the university exams are approaching, it will be a hell. I am already being anxious maybe I should <a href=https://www.slideshare.net/secret/xbZHb6Zva7Ainy>website</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

20 BethanyNyd BethanyNyd | E-mail | Web | 26. října 2017 v 1:24 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama