Děčín, Pravčická brána, Soutěsky - Hřensko

13. července 2017 v 9:25 | Avilan |  Zažila jsem
Zdravím! Už jsou to sice přibližně 3 týdny, co jsme byli na výletě v Děčíně a v Českém Švýcarsku, ale z různých důvodů jsem moc neměla čas sepsat článek. Buď jsem byla v práci a večer se mi už nechtělo nic psát nebo jsem byla zase někde pryč. Dole najdete i pár fotek :)Jeli jsme do Děčína brzy ráno, ve vlaku jsme byli skoro 5 hodin (no jo, jet na druhou stranu republiky i EC trvá dlouho). Byli jsme ubytovaní v hotelu Česká Koruna, kde jsme měli v ceně snídani. Řeknu Vám, asi až na dva motorkáře jsme byli v hotelu jediní Češi. Můžete hádat, jakým jazykem většina ubytovaných lidí mluvila :)


Po ubytování jsme si zašli na oběd do restaurace Cafe-Restaurant Franz Josef I. Následovala obchůzka města. Samozřejmě nás hned po příjezdu zaujal Děčínský zámek, na který jsme se šli mrknout blíž..


Byli jsme i na prohlídce. Průvodkyně byla ale bohužel trochu zmatená, často se pletla a když se snažila opravit, akorát mi udělala v hlavě guláš. Ale i tak se mi prohlídka přes tenhle nedostatek líbila.


Jedna z mých nejoblíbenějších fotografií:


V zámecké zahradě nemohli chybět pávi a v rybníku zase kachny :)


Večer jsme šli ještě na kofolu do jedné hospůdky, která byla nahoře na "kopečku", kde je i horolezecká stěna pro zájemce :). Jednalo se snad o nejvyšší místo v Děčíně. Byla to strmá cesta, namáhavější než výšlap na Pravčickou bránu, což jsem nečekala, ale bylo to vážně strmá cesta, i když krátká.


Druhý den, tedy v neděli, nás čekal výlet, kvůli kterému jsme vůbec podnikali tuto akci. V plánu bylo vidět Pravčickou bránu a dojít k vodopádům v Soutěskách.

Musím Vám říct, že Pravčická brána je opravdu nádherná. Cesta byla většinou kryta stromy, takže nás neotravovalo sluníčko. U brány pak profukovalo, takže ani tam nebylo vedro. Já byla unešená. Pravčickou bránu jsem chtěla už nějaký ten rok vidět a konečně jsem stála u ní. Nádhera. Mimo jiné jsme se šli mrknout na výstavu fotografií v Sokolím hnízdu. Kolem brány je několik vyhlídek, tudíž se můžete podívat na bránu a okolní skály z několika míst.

Jedna rada - jděte tam opravdu brzy. Kolem dvanácté, když jsme už odcházeli, to tam byla hlava na hlavě a to vážně nebylo příjemné. Když jsme tam přišli, tak tam ještě moc lidí nebylo, tudíž je asi ideální vyjít mezi osmou a devátou hodinou ranní. Cesta nahoru nám trvala přibližně hodinu a půl, protože jsem se co sto metrů zastavovala kvůli focení, ale dole jsme byli za 45 minut.Následovala procházka podél Kamenice k Soutěskám, kde jsme podnikli "plavbu" lodičkami. Naposledy jsem seděla v takovéhle lodičce jako malá holka, když jsme byli s rodiči v Moravském krasu. Pokud pojedete do Českého Švýcarska, Soutěsky byste neměli minout. Jsou tam dvě lodní trasy, my absolvovali z časových důvodů jenom tu první, která je kratší. Každopádně bylo k vidění mnoho zajímavých tvarů v pískovcových skalách. Například krokodýl, gorila, rodinka atd.


Omlouvám se za kvalitu fotek, vím, že je to nic moc. Ale za prvé jsem ráda, že mi vůbec zase funuje můj předpotopní foťáček, který je starý minimálně 10 let a navíc když hodíte fotky sem... Berte to jenom jako představu a ne fotky, které mají mít oficiální charakter. Focení mě děsně baví, ale bohužel se mi nějak nedaří našetřit si na lepší foťák, i když mám už vybraný, ale pořád se něco "vysírá" a peníze jdou do něčeho jiného.


P. S. V půli června jsem absolvovala přijímačky na magistra a v pondělí nám konečně zveřejnili výsledky. Tak snad to zdárně dotáhnu až na toho Mgr :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Silwiniel Silwiniel | Web | 13. července 2017 v 22:42 | Reagovat

Tam jsem byla kdysi jako malá :) Je tam moc krásně!

2 Avilan Avilan | Web | 14. července 2017 v 8:35 | Reagovat

[1]: Ani jsem nečekala, že se mi tam bude až tak moc líbit, možná je to i tím, že je to Národní park a člověk tam co pět kroků nenarazí na nějaký bordel :D K tomu čistý vzduch, krásné počasí... Opravdu je to tam moc krásné :)

3 SlavaPcu SlavaPcu | 5. října 2017 v 21:35 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have loads of work to do next week month. Plus the university exams are approaching, it will be a disaster. I am already losing sleep maybe I should <a href=http://firmgains.com/drugs/ambien-cancer>link</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

6 MIAYfj MIAYfj | E-mail | Web | 18. října 2017 v 1:04 | Reagovat
8 BethanyCwb BethanyCwb | 29. října 2017 v 10:56 | Reagovat

Hi all! Lately I have been dealing with a lot of hardships. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well <a href=https://sta.sh/0nr50qh7ub0>website</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

9 duck life 4 duck life 4 | E-mail | Web | 12. listopadu 2018 v 5:13 | Reagovat

good information

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama