Kočky

18. července 2017 v 14:21 | Avilan |  Kočky
Vítám Vás u nové rubriky - Kočky. Nebojte, nebudu zde jenom kopírovat klasické články o jednotlivých plemenech, to opravdu ne. Budu se snažit nashromáždit informace o častých kočičích onemocněních, o kterých jsem sama donedávna nevěděla. Mám doma obyč kočku domácí, ale jednou bych si chtěla pořídit Ragdolla, proto se tu o tomto plemeni dočtete něco víc.

Neplánuji nic do daleké budoucnosti, uvidíme, jak často budou články naskakovat, přeci jenom od půlky září zase začínám ve škole. A jak jste si určitě mohli všimnout, to moc času na psaní nemívám. Snad rubriku jednou dostatečně zaplním a mnozí z Vás si z článků něco odnesou.Všimla jsem si, že dost lidí podceňuje péči o tyto čtyřnohé mazlíčky. Veterináře mnohdy kočičky nevidí ani z rychlíku, lidem je líto vyhazovat peníze za kastraci a pak se mezi kočkami šíří nejrůznější choroby. Nevím, proč psi mají v tomto směru u lidí více pozornosti, když kočky potřebují zdravotní péči ve stejné míře. Pak situace vypadá tak příšerně... Navíc stále málo lidí si je vědomo závažných nemocí, které jsou mezi kočkami rozšířené. Jistě, nejsem veterinář, ale každý by měl mít aspoň nějaký přehled.

Jestli to ještě nevíte, tak se řadím mezi kočkomily. Mám samozřejmě ráda i jiná zvířata, ale proč jsem zrovna takový blázen do koček? Odpověď je jednoduchá. Několik posledních let mám doma jenom kočku, tudíž má veškerou mou pozornost. Dřív jsme měli i psa, andulky, korelu... Ale teď mám jenom tu kočku, která mi neuvěřitelně přirostla k srdci tím, jak mi sama dává najevo svůj zájem a také tím, jak je vtipná a "ukecaná", všichni ji tu zbožňují. Takže u mě doma najdete kočičí kalendáře, sešity, peněženku, tašku, záložky do knížek s kočkou, polštářek s kočkou, trička, košili s kočkami a nevím, co ještě. Teď mám slíbený hrnek a brzy se dočkám i pouzdra. No, na jednu stranu mi připadá, že mám věcí s kočkama fakt hodně, ale když to srovnám s jinými lidmi, tak to se mnou ještě není tak špatné :D.

Docela nechápu, proč mě nenapadlo o kočkách psát dřív. Ale lepší začat později než vůbec. Uvidíme, kdy bude první pořádný kočičí článek, snad brzy :) Plánuji nashromáždit víc informací o nemocech mezi kočkami, napsat nějaký ucelený článek, uvidíme, jak se mi to podaří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama