Proč něco udělat jednoduché

7. prosince 2017 v 10:09 | Avilan |  Mé myšlenky
Téma týdne zní: "Na hraně".
První, co mě k tomuhle tématu napadlo, byla škola. Protože tam je na hraně snad všechno.
Dále mě napadlo chování lidí, ale sama mám už dost moralizujících keců, hlavně od lidí, od kterých to vyloženě "sedí".
Asi zůstanu u té školy.


Zrovna teď mezi mnou a noťasem leží sešit, ze kterého se učím na zítřejší zkoušku. Takže pokrastinace psaním článku na blog je super volba. Jednu zkoušku jsem měla už včera. Asi bych na to měla mrknout :(.

Co mi přijde na škole docela přes čáru, je zacházení se studenty. Co jsem teď nastoupila na magistra, tak mám pocit, že my jsme to poslední, co školu zajímá.


"Tak ty chceš studentskou kartičku na slevu na vlak? Vždycky jsme ti ji vydávali na rok, že jo? Tak abys na to musela myslet, tak ti ji letos vystavíme jenom do konce února. A opovaž se na to zapomenout, jinak budeš platit pokutu. A navíc tě to blbé razítko bude stát dalších 50 korun, heč."

Někdo chce "šalinkartu"? Vždycky stačila jenom oranžová kartička a potvrzení o studiu. "To je málo, potřebujeme nahrabat penízky taky z ISICU. Šalinkartu bez platného ISICU nevydáme!" - Rozuměj, já moc slevy na ISIC nevyužívám, proto pro mě bylo zbytečné si kupovat novou přelepku. No, letos jsem tak říkajíc musela.

"Budu učit Úvod do nějakého předmětu, budu tam říkat opravdu jenom základy, ale ve skutečnosti budu chtít i znalosti z dalších pěti předmětů, které většina lidí neabsolvovala. A víte co, ať je to ještě větší sranda, tak jim zatajím, že pro ně mám na vypracování 104 otázek a řeknu jim to pár týdnů před koncem semestru."

Chystám si předměty na registraci. Pak se mrknu jenom tak náhodou do státnicových předmětů. A co člověk nezjistí? Že většina z nich není pro můj obor povinná, tudíž by je šlo lehce přehlédnout a zapomenout si je zaregistrovat. "A teď mě napadlo. Co když jim dáme ke státnicím předměty, které si nebudou moct ani zaregistrovat? Vymyslíme tam nějaké prerekvizity, které jim taky nepůjdou zaregistrovat, protože nebudou mateřský obor. Jenom ať si nám píšou o vyjímky ze zápisu, my jim je stejně nedáme!"A asi bych mohla pokračovat. Na jednu stranu jsem na to zvyklá, ale stejně mě to neustále dovádí k šílenství, co musí člověk pořád řešit. Jistě, jsme dospělí a měli bychom umět podobné věci řešit a brát s nadhledem. Ale už na bakaláři jsem řešila velký problém, když mi obor hodili pod jiný a tím mi změnili durch státnice. Tato situace doufám již nehrozí, ale stejně. Za celý semestr snad zatím nebyl jediný týden, kdy bych neřešila nějaký problém. Změnili mi dokonce i vedoucí diplomky.

Tohle by nemělo být nějaké stěžování si na školu, vždycky může člověk odejít. A o to právě jde. Kolika lidem se na vysoké dějí horší věci - tohle je spíš úsměvné, co se kolem děje. Respektive že nic nejde hladce ani na škole.


A abych nekřivdila jen vedení školy, musím zde uvést i jednu osobu z řad studenstva.
Představte si situaci. Na přednášce si domluvíte s vyučujícím termín zkoušky. Bohužel je z Prahy, tudíž jen test pošle, aby ho napsal se studenty jiný vyučující a pak to akorát opraví. Ten předmět je pro páťáky, ale šli jsme tam i 3 ze čtvrťáku. A ta vyučující, se kterou se ten test měl psát, se na jedné přednášce s páťáky ptala, kdy to chtějí psát nebo jsestli jsme už domluvení. Ten den tam byly jenom dvě holky, jak jsem slyšela. A ozvala se z těch dvou dotyčná, která nebyla na jediné přednášce, tudíž nevěděla, že termín je dohodnutý a řekla si svůj termín, kdy to chce psát ona. Na to nám psala ta vyučující, kdy to píšeme. A jako super. Měla jsem sto chutí té holce napsat velice ehm, naštvavnou zprávu na fb nebo si ji najít někde ve škole a hezky se na ni vykřičet. Protože slečinka si usmyslela dát zkoušku o týden později do týdnu, kde mám dalších x věcí. Tudíž bych musela něco ubrat a hodit na leden - což jsem nechtěla, protože potřebuju mít zkouškové co nejdřív hotové kvůli diplomce. A vězte mi, učit se tři rozdílné věci v rozmezí psaní 4 dnů je na mozek docela záhul.

Jak si tohle může dovolit? Jak si může dovolit sama rozhodovat za ostatní o termínu zkoušky? Respektive jak může ona jako jediná osoba změnit termín? Když ani na ty přednášky nechodila? Fakt, lidi jsou hrozní kreténi.

Tak jsem psala vyučující, zda by bylo možné psát test i v původním termínu (aby viděla, že jsme byli na něčem domluveni a někdo očividně o předmět neměl žádný zájem). A naštěstí svolila, takže jsme to psali včera. Ale řeknu vám, takhle mě už hodně dlouho nikdo nevytočil.

Jsem zvyklá, že když vyučující řekne někomu, ať se domluvíme na termínu (protože je nás málo), tak je zvykem obejít ostatní, napsat mail v isu nebo napsat na fb, když se nevidíme ve škole a domluvit se společně. Ale ještě jsem nezažila, aby byl někdo tak arogantní a rozhodoval sám za všechny. Je smutné, že už na vysoké jsou tacoví lidi, kterým je jedno, že můžou podrazit nohy svým spolužákům.

Naštěstí to dobře dopadlo, ale doufám, že tato situace se už nebude opakovat.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 havrani-princezna havrani-princezna | E-mail | Web | 7. prosince 2017 v 14:43 | Reagovat

Podle úvodu jsem čekala nějaký teenagerovský článek plný nesmyslného stěžování, ale pak se z toho vyklubal docela zajímavý text. Člověk si někdy potřebuje postěžovat a říkám, že být v tvé situaci, tak mě to vytočí také. :)

2 Eliss Eliss | Web | 7. prosince 2017 v 16:16 | Reagovat

Koukám že vám pěkně házejí klacky pod nohy, snad se stím úspěšně popereš! :-)

3 Meduňka Meduňka | Web | 9. prosince 2017 v 20:08 | Reagovat

Zařazuji do výběru nejlepších článků na tema-tydne.blog.cz

4 Avilan Avilan | Web | 11. prosince 2017 v 7:38 | Reagovat

[1]: Děkuji :D Za ty roky na výšce už jsem fakt na hodně věcí zvyklá, ale vždycky si říkám, co přijde příště..

[2]: Děkuju, budu se snažit :D Jak jsem psala v článku, na výšce člověk nemůže počítat, že bude mít všechno jednoduché, ale když je proti Vám samotný systém, který Vám to rok od roku ztěžuje, tak ho to dost znechutí a nedivím se, že i dost lidí v mém okolí si na Masárnu stěžuje skrz zacházení se studenty.

5 Silwiniel Silwiniel | Web | 24. prosince 2017 v 14:40 | Reagovat

Přeju ti, abys studium dotáhla zdárně až do konce a aby ses z toho nezblánila! Mimochodem, já mám blog na nové adrese, budu ráda, když mě tam někdy navštívíš :)

6 Sammael Van Nower Sammael Van Nower | Web | 21. dubna 2018 v 13:12 | Reagovat

Zajímavý článek

7 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 21. dubna 2018 v 13:23 | Reagovat

Uf, tu poslední situaci tedy nezávidím. Někdy takovou podobnou aroganci ze stran spolužáků zažívám taky, hlavně zezačátku. Ale zatím se s tím snažím prát úspěšně :-)
Držím palce při psaní diplomky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama